معاون وزیر صنعت : قیمت کالاها تا پایان سال افزایش نمی‌یابد/ التهاب قیمت گوشت مرغ ‌برطرف می‌شود

لحظه نیوز: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان "قیمت کالاها تا پایان سال افزایش نمی‌یابد" گفت: با آرامش شاخص‌های کلان اقتصادی، مردم از لحاط قیمت نگرانی نداشته باشند.

به گزارش لحظه نیوز، عباس تابش با بیان اینکه "کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم تأمین شده است" اظهار داشت: اکنون کالاهای اساسی و شب عید مردم از جمله برنج، روغن، گوشت قرمز و سفید، شکر  و دیگر کالاهای اساسی در بازار به‌وفور یافت می‌شود و مشکلی وجود ندارد.

مدیرعامل سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان از ترخیص کالاهای وارداتی از گمرکات خبر داد و بیان کرد: در یک ماه گذشته افزون‌بر 4 میلیون تن کالای اساسی از گمرکات ترخیص شده است و ترخیص این کالاها ادامه دارد.

معاون وزیر صمت با تأکید بر تأمین گوشت مرغ خاطرنشان کرد: در این راستا وزارت جهاد کشاورزی موظف است در  2 ماه آخر سال ماهانه 130 هزار قطعه جوجه‌ریزی در مرغداری‌های سراسر کشور داشته باشد که پس از تولید به بازار عرضه می‌شود.

معاون وزیر صنعت در گفت‌وگو با تسنیم: قیمت کالاها تا پایان سال افزایش نمی‌یابد/ التهاب قیمت گوشت مرغ ‌برطرف می‌شود + فیلم

تابش با اعلام اینکه "التهاب قیمت گوشت مرغ در بازار به‌زودی برطرف می‌شود" افزود: ذخیره استراتژیک گوشت سفید و قرمز به‌اندازه کافی موجود است و نگرانی وجود ندارد.

وی با ابراز اینکه "بازرسی و نظارت در قالب گشت‌های مشترک  در بازار و بررسی قیمت‌ها افزایش یافته است" تأکید کرد: در این راستا تعزیرات حکومتی با افزایش شعب نسبت به تسریع در رسیدگی به پرونده‌های تخلف در بازار و اصناف اقدام می‌کند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه "قیمت کالاها تا پایان سال افزایش نمی‌یابد" گفت: سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان بررسی قیمت هیچ کالایی را در دستور کار ندارد و با آرامش شاخص‌های کلان اقتصادی، مردم از لحاظ قیمت نگرانی نداشته باشند.