کد خبر: ۵۹۶۲۴
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۳
با کاهش مداخله انسانی؛
لحظه نیوز : مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: شرایط برای تخم‌گذاری لاکپشت‌های دریایی منقار عقابی در پارک ملی دریایی نایبند بهبود یافته است.

لحظه نیوز :  مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر گفت: شرایط برای تخم‌گذاری لاکپشت‌های دریایی منقار عقابی در پارک ملی دریایی نایبند بهبود یافته است.

به گزارش لحظه نیوز ، فرهاد قلی‌نژاد  اظهار داشت: طرح‌های مهمی را برای سال جاری در حوزه محیط زیست استان بوشهر داریم و در این راستا اقدامات خوبی در حوزه حفاظت از گونه‌های مختلف گیاهی و جانوری صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه استان بوشهر یکی از میزبان‌های لاکپشت های دریایی منقار عقابی خاطرنشان کرد: فصل تخم‌گذاری این لاک‌پشت ها در پارک ملی دریایی نایبند آغاز شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان بوشهر اضافه کرد: به واسطه عدم حضور گردشگران در سال جاری، شرایط برای تخم‌گذاری بدون مزاحمت لاکپشت های دریایی منقار عقابی در پارک ملی دریایی نایبند فراهم است.

تخریب لانه‌ها توسط روباه و شغال

وی تهدیدات طبیعی را از دیگر مشکلات در مسیر تخم‌گذاری و لانه‌گزینی لاک‌پشت‌ها دانست و ادامه داد: یکی از تهدیدات مهم در این زمینه عدم مطلوبیت سواحل به دلیل آبگیر بودن در زمان مد است.

شرایط تخم‌گذاری لاکپشت‌های دریایی در پارک ملی نایبند بهبود یافت

قلی‌نژاد تخریب لانه‌ها توسط حیات وحش مثل روباه و شغال را از دیگر تهدیدات دانست و افزود: در این راستا نسبت به جابجایی لانه‌ها و قرار گرفتن آنها در محل ایمن تا تبدیل شدن به نوزاد اقدام شده است.

وی با اشاره به تأثیر بسیار زیاد آلودگی نوری و تردد انسانی نیز به شدت بر روی فصل تخم‌گذاری لاک‌پشت ها بیان کرد: از افرادی که به هر نحوی به این سواحل می آیند درخواست داریم از ایجاد سرو صدا و تولید نور خودداری کنند.

منبع: مهر
نام:
ایمیل:
* نظر: