کد خبر: ۵۹۴۸۳
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۴۸
لحظه نیوز: رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: طبق گزارش نرم افزار سامانه ماسک متعلق به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وضعیت شیوع ویروس کرونا افزون بر دشتستان و دشتی شهرستان های بوشهر، جم، تنگستان و گناوه نیز از نارنجی به قرمز خیلی پرخطر تغییر رنگ دادند.
لحظه نیوز:  رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: طبق گزارش نرم افزار سامانه ماسک متعلق به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وضعیت شیوع ویروس کرونا افزون بر دشتستان و دشتی شهرستان های بوشهر، جم، تنگستان و گناوه نیز از نارنجی به قرمز خیلی پرخطر تغییر رنگ دادند.

به گزارش لحظه نیوز ، دکتر سعید کشمیری روزسه شنبه  افزود: همچنین براساس گزارش این سامانه شهرستان‌ دیلم که در وضعیت قرمز بود در وضعیت نارنجی پرخطر قرار گرفت و افزون براین شهرستان‌های دیر و کنگان نیز در وضعیت نارنجی قرار دارند.

وی بیان کرد: هم اینک تنها شهرستان عسلویه در وضعیت زرد کم خطر کرونایی قرار دارد.

کشمیری گفت: شهرستان‌هایی که روند بستری مبتلایان به کرونا در آنها در روزهای اخیر افزایش نداشته از وضعیت قرمز خارج شده‌اند اما در صورتی که سطح مراقبت کاهش و روند بستری افزایش یابد احتمال قرمز شدن دوباره آنها وجود دارد.   

دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر تاکید کرد: وضعیت کرونا در استان شکننده است و هرگونه سهل انگاری ما را در شرایط حاد و بحرانی قرار می‌دهد.

شمار شهرستان‌ های قرمز کرونایی استان بوشهر افزایش یافت

کشمیری رعایت پروتکل‌های بهداشتی را در جامعه حدود ۶۰ درصد اعلام کرد و گفت: استفاده مستمر از ماسک مهم‌ترین روش جلوگیری از انتشار ویروس کروناست و برای کاهشی شدن روند ابتلا، بستری و فوتی تا زمان ایمنی نشدن جامعه به واکسن باید پروتکل‌های بهداشتی ۱۰۰ درصد مورد توجه قرار بگیرد.

وی ادامه داد: تعداد بیماران بستری در بخش‌های کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر ۴۲۳ نفر است که از این شمار ۴۹ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه می باشند که از این مجموع ۱۸ نفر در وضعیت حاد این بیماری قرار دارند.

کشمیری اضافه کرد: از آغاز شیوع کرونا تاکنون ۳۶هزار و ۸۶۱ نفر در این استان به این ویروس مبتلا و یک هزار و ۵۷ نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

وی تاکید کرد: چهار رقمی شدن شمار جان باختگان ناشی از کرونا در استان بوشهر زنگ خطری برای این استان به شمار می‌رود و می‌طلبد مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بیش از گذشته مراقب جان خود و عزیزانشان باشند.

منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: