کد خبر: ۵۹۴۵۲
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۱
لحظه نیوز: فرماندار گناوه گفت: تصمیم و عزم دولت در افزایش قیمت خرید تضمینی گندم ، نقش بسزا و مهمی در تشویق و ایجاد انگیزه در بین کشاورزان و گام موثری در جهت تامین محصولات استراتژیک و مورد نیاز کشور دارد.
لحظه نیوز:  فرماندار گناوه گفت: تصمیم و عزم دولت در افزایش قیمت خرید تضمینی گندم ، نقش بسزا و مهمی در تشویق و ایجاد انگیزه در بین کشاورزان و گام موثری در جهت تامین محصولات استراتژیک و مورد نیاز کشور دارد.

به گزارش لحظه نیوز، غلامرضا مهرجو روز دوشنبه در بازدید از مرکز خرید گندم تعاون روستایی مال قاید این شهرستان افزود: افزایش نرخ خرید تضمینی گندم زمینه ساز رشد تولید این محصول بخش کشاورزی در شهرستان و استان است و موجب تشویق کشاورزان به کشت این محصول می‌شود.

وی اظهارداشت: یکی از بندهای اساسنامه تعاونی روستایی در سراسر کشور حمایت از کشاورزان است که در این ارتباط تعاونی روستایی شهرستان گناوه بدون در نظر گرفتن میزان سود حاصله، اقدام  به راه‌اندازی مرکز مکانیزاسیون تحویل گندم  در تعاون روستایی مال قاید با بهره‌گیری از منابع مالی در اختیار کرده است.

فرماندار گناوه افزود:  با راه اندازی این مرکز ، مشکلاتی که کشاورزان در سال‌های اخیر در خصوص تحویل گندم داشتند  رفع شده است.

وی بیان کرد:  کشاورزان در کوتاه‌ ترین زمان ممکن گندم خود را در این مرکز تحویل می‌دهند و در فرایند واریز پول  اگر مشکلاتی در مشخصات و اطلاعات آنان وجود نداشته باشند در مدت  ۲۴ ساعت پس از تحویل گیری انجام می‌شود.

مهرجو گفت: اگرچه در سال زراعی میزان بارش در سطح شهرستان نسبت به سال قبل کاهش داشته است، اما پیش‌بینی می‌شود مقدار قابل توجهی از محصولات توسط کشاورزان تحویل مراکز خرید شود.

فرماندار گناوه افزود: بمنظور  بهبود وضعیت مراکز خرید گندم و توسعه بیشتر این مراکز ، فرمانداری آمادگی مساعدت و کمک مالی  از منابع شهرستان دارد.

وی  با تقدیر از تلاش همه دست اندرکاران مرکز خرید گفت: شهرستان گناوه قابلیت تبدیل شدن به مرکز خرید قوی برای خرید محصولات کشاورزان در شمال استان بوشهر را دارا است.

                                                                

رئیس اداره تعاون روستایی شهرستان های گناوه و دیلم نیز گفت: با اجرای پروژه مرکز خرید روباز چادری  تعاون روستایی مال قاید ، ظرفیت ذخیره سازی ، تحویل و نگهداری از محصولات کشاورزان بالا رفته و از یک هزار تن به ۷ هزار تن افزایش یافته است.

شاپور خشنو افزود: این پروژه  از استان فارس و خوزستان ، قطب‌های تولید گندم الگوگیری و پیاده سازی شده است که در  استان نیز به عنوان یک الگو قابل تعمیم و توسعه است.

وی بیان کرد: برای تکمیل این طرح به  ۳۵۰ میلیون تومان نیاز است که انتظار داریم از محل منابع استانی و شهرستانی تامین شود.

رئیس تعاون روستایی گناوه  و دیلم اظهارداشت: خرید گندم از کشاورزان در کوتاه‌ترین زمان و طی فرآیندی انجام می‌شود و وجه آنان به صورت آنلاین و به روز پس از تحویل در صورتی که  مشکلی در سامانه پهنه‌بندی  و پرونده ناقص نداشته باشد، واریز خواهد شد.

شهرستان گناوه دارای  ۷۵ هزار هکتار زمین کشاورزی است که در سال زراعی جاری ۳۰ هزار هکتار زیر کشت غلات رفته است.

این شهرستان در شمال استان بوشهر از نقاط گرمسیری و کم آب کشور است که زمین‌های کشاورزی در آن  به‌دلیل  نبود منابع آب بصورت دیم و در فصل پاییز کشت می‌شود.

منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: