کد خبر: ۵۹۳۳۷
تاریخ انتشار: ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۶
لحظه نیوز: رئیس اتحادیه صنف لبنیات دشتستان با گلایه از افتتاح بیش از اندازه فروشگاه های زنجیره ای در سطح شهر اظهار کرد: درشهربرازجان تعداد ۱۳ فروشگاه زنجیره ای در رسته مواد غذایی در چند خیابان پر تردد در حال فعالیت صنفی می باشند که پروانه کسب آنان در اتحادیه زنجیره‌ای کشوری بدون هیچ گونه اظهار نظر از مسئولین صنفی این شهر صادر گردیده و از تمامی امکانات و زیرساخت‌های این شهر در حال استفاده هستند و تمامی پرداخت مالیات، عوارض، حق عضویت و حتی حساب‌های بانکی این فروشگاه ها در تهران انجام می‌گیرد.
لحظه نیوز: رئیس اتحادیه صنف لبنیات دشتستانبا گلایه از افتتاح بیش از اندازه فروشگاه های زنجیرهع ای در سطح شهر اظهار کرد:  درشهربرازجان تعداد ۱۳ فروشگاه زنجیره ای در رسته  مواد غذایی در چند خیابان پر تردد در حال فعالیت صنفی می باشند که پروانه کسب آنان در اتحادیه زنجیره‌ای کشوری بدون هیچ گونه اظهار نظر از مسئولین صنفی این شهر صادر گردیده و از تمامی امکانات و زیرساخت‌های این شهر در حال استفاده هستند و تمامی پرداخت مالیات، عوارض، حق عضویت و حتی حساب‌های بانکی این فروشگاه ها در تهران انجام می‌گیرد.
به گزارش لحظه نیوز،غلامرضا دست یافته با بیان اینکه احداث فروشگاه زنجیره‌ای بزرگ نیازی  هر شهری می باشد عنوان کرد: قرار نیست در این شهرکه دارای ۵  خیابان اصلی و پر تردد  است به صورت ماهانه شاهد افزایش افتتاح فروشگاه زنجیره‌ای باشیم؟
دست یافته با اعلام اینکه آیا ۱۳ فروشگاه زنجیره ای برای ۵ خیابان اصلی کافی نیست؟ ادامه داد:  با هر افتتاح فروشگاه های فوق الذکر در شهر شاهد از بین رفتن و جمع آوری تعداد زیادی از واحدهای صنفی خرد محلی هستیم واحدهای که دارای حدوده ۲۰ سال سابقه صنفی و  فروشندگان تمام وقت بودند .
رئیس اتحادیه صنف لبنیات دشتستان افزود: در سال ۱۳۹۹ اتحادیه، در شهرستان دشتستان بنا به درخواست ۹۵ متصدی تحت پوشش، پروانه کسب  آنان را به دلایل عدم رقابت با فروشگاه های بزرگ و تعرفه سنگین برق ابطال کرده اند موضوع مهم در احداث و افتتاح فروشگاه‌های زنجیره‌ای در شهرستان بحث جانمایی و مکان آن می‌باشد که متاسفانه اتحادیه زنجیره‌ای کشوری بدون هیچ گونه تعامل و هماهنگی با مسئولین  صنفی اقدام به افزایش تعداد شعبات خود در این شهر می نماید که همین امر باعث نابودی کسبه‌های خرد و بیکاری جوانان این شهر می گردد.

گلایه رئیس اتحادیه صنف لبنیات دشتستان از افتتاح بیش از حد فروشگاه های زنجیره ای در سطح شهر

وی ادامه داد: با توجه به اینکه شهر برازجان دیگر گنجایش احداث فروشگاه‌های زنجیره‌ای را ندارد عاجزانه از شما مسئولین محترم، فرماندار دشتستان، اتاق اصناف دشتستان و اداره صنعت معدن و تجارت تقاضا دارم جهت حمایت از واحدهای صنفی دستورات مقتضی مبنی بر ایجاد مصوبه‌ای جهت جلوگیری از افزایش بی رویه فروشگاه‌های زنجیره‌ای در سطح شهر برازجان صادر نمایید.تا شاهد نابودی کمتر واحدهای صنفی خرد در سطح شهر باشیم.
نام:
ایمیل:
* نظر: