کد خبر: ۵۹۰۸۷
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۱
رئیس جهاد کشاورزی بوشهر:
لحظه نیوز: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: سالانه ۳۸ هزار تن گوشت مرغ در استان بوشهر تولید و روانه بازار می‌شود.

لحظه نیوز:  رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: سالانه ۳۸ هزار تن گوشت مرغ در استان بوشهر تولید و روانه بازار می‌شود.

به گزارش لحظه نیوز، محمدتقی منوچهری صبح پنجشنبه در مراسم افتتاح اولین واحد تولیدی مرغ مادر گوشتی در استان بوشهر با حضور ویدئوکنفرانسی رئیس جمهور اظهار داشت: استان بوشهر دارای ظرفیت بسیار بالایی در حوزه کشاورزی است و طرح‌های مهمی نیز در دست اجرا است.

وی از برنامه‌ریزی برای تکمیل زنجیره‌های تولید بخش کشاورزی در استان خبر داد و اضافه کرد: یکی از نیازهای استان تولید مرغ مادر گوشتی بود که با افتتاح این کارخانه نیازهای استان تأمین خواهد شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر به فعالیت ۲۱۷ واحد مرغ‌داری صنعتی در استان اشاره کرد و ادامه داد: سالانه ۳۸ هزار تن مرغ در استان بوشهر تولید و روانه بازار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: ظرفیت اشتغال نخستین واحد تولیدی مرغ مادر گوشتی استان بوشهر ۱۶ فرصت شغلی مستقیم و ۲۰ فرصت شغلی غیرمستقیم است.

تکمیل زنجیره تولید

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر نیز در این مراسم بیان کرد: یکی از اولویت‌های مهم در استان تکمیل زنجیره‌های تولید آبزیان، محصولات کشاورزی گلخانه‌ای و گوشت مرغ است.

سعید زرین‌فر با اشاره به جایگاه پنجم استان بوشهر در تولید مرغ خاطرنشان کرد: واحدهای متعدد مرغ در استان فعال هستند که واحد تولیدی مرغ مادر گوشتی نقش مهمی در تأمین نیازهای انها خواهد داشت.

سالانه ۳۸ هزار تن گوشت مرغ در استان بوشهر تولید می‌شود

وی با اشاره به اینکه تولیدکنندگان استان باید تا قبل از این کارخانه جوجه یک روزه را از استان‌های شمالی بوشهر تأمین می‌کردند ادامه داد: اکنون زمینه تولید جوجه یک روزه در استان بوشهر فراهم شده است.

منبع: مهر
نام:
ایمیل:
* نظر: