کد خبر: ۵۷۴۸۳
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۲
لحظه نیوز: مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران گفت: مهم‌ترین پروژه‌ای که تا قبل از اتمام دولت دوازدهم به بهره‌برداری می‌رسد، طرح توسعه پایانه کانتینری بندر شهید رجایی در فاز۳ است.

لحظه نیوز: مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران گفت: مهم‌ترین پروژه‌ای که تا قبل از اتمام دولت دوازدهم به بهره‌برداری می‌رسد، طرح توسعه پایانه کانتینری بندر شهید رجایی در فاز۳ است.

به گزارش لحظه نیوز، محمد راستاد صبح امروز در آیین افتتاح طرح‌های بندربوشهر در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح‌های بندری در طول نوار ساحلی  جنوب و شمال کشور اظهار داشت: مهم‌ترین پروژه‌ای که تا قبل از اتمام دولت دوازدهم به بهره‌برداری می‌رسد، طرح توسعه پایانه کانتینری بندر شهید رجایی در فاز 3 است.

مدیرعامل سازمان بنادر: طرح توسعه پایانه کانتینری بندر شهید رجایی تا پایان دولت افتتاح می‌شود/ الحاق 2فروند کشتی مکنده مخزن‌دار به ناوگان لایروبی

وی، از تسریع در روند اجرای طرح توسعه پایانه کانتینری بندر شهید رجایی  خبر داد و بیان کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده تا 2 ماه آینده بخش نخست این پروژه افتتاح می‌شود.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی ایران از افتتاح پایانه نفتی بندر شهید رجایی خبر داد و افزود: یکی دیگر از طرح‌هایی که روند اجرایی آن افزایش یافته پایانه و اسکله‌های نفتی بندر شهید رجایی است که دارای 3 پست اسکله است و تا یکی دو ماه آینده یکی از اسکله‌ها افتتاح می‌شود.

راستاد با بیان اینکه بخشی از تجهیزات بندر چابهار در حال  ورود است خاطرنشان کرد: 2 فروند کشتی لایروب مکنده مخزن‌دار به ناوگان لایروبی بنادر کشور افزوده می‌شود که 80 میلیون یورو برای این 2 کشتی تامین اعتبار شده است.

وی، از افتتاح پایانه و اسکله در دیگر بنادر کشور خبر داد و تصریح کرد: طرح‌های بندری که در دیگر نقاط کشور عملیات اجرایی آن آغاز شده با سرعت خوبی در حال اجرا است و انتظار می‌رود بر اساس برنامه زمان‌بندی افتتاح شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به طرح‌های زیرساختی در بنادر استان بوشهر گفت: در این زمینه تاسیسات زیربنایی مجتمع بندری نگین بوشهر به عنوان فاز توسعه‌ای بندر در حال تکمیل است.

راستاد افزود: در این راستا طرح لایروبی جزیره نگین بوشهر انجام شده که امید می‌رود با روندی که در این مجتمع بندری درپیش است شاهد تحول جدید در توسعه و رشد  فعالیت‌های بندر بوشهر باشیم.

منبع: تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر: