کد خبر: ۵۴۳۱۴
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۴
رئیس جمهوری روسیه در پیامی کشته شدن دهها تن در دو تیراندازی در تگزاس و اوهایو را به همتای آمریکایی خود تسلیت گفت.
لحظه نیوز: رئیس جمهوری روسیه در پیامی کشته شدن دهها تن در دو تیراندازی در تگزاس و اوهایو را به همتای آمریکایی خود تسلیت گفت.

دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین روز یکشنبه اعلام کرد: ولادیمیر پوتین در پیام صادره به دونالد ترامپ با وی درخصوص حوادث اخیر در ایالت های تگزاس و اوهایو ابراز همدردی کرد.

پوتین به ترامپ تسلیت گفت

در تیراندازی شنبه شب در یکی از مراکز خرید شهر " ال پاسو " در ایالت تگزاس آمریکا نزدیک به 20 تن کشته و دست کم 22 نفر دیگر مجروح شدند.

در تیراندازی مرگبار دیگری در منطقه دیتون در ایالت اوهایو 10 نفر کشته و 16 نفر دیگر مجروح شدند.

روسای جمهوری روسیه و آمریکا دهم مرداد ماه نیز با یکدیگر تماس گرفتند.

رئیس جمهوری آمریکا در تماس تلفنی با همتای روس خود از تمایل کشورش برای کمک به مسکو در جهت مهار آتش سوزی چند روز اخیر در جنگل‌های سیبری در شرق روسیه خبر داد.

دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین با بیان این مطلب افزود: در این تماس تلفنی که به ابتکار دونالد ترامپ صورت گرفت، وی پیشنهاد داد که آمریکا به ولادیمیر پوتین در مهار آتش سوزی در سیبری کمک کند.

پوتین نیز با تشکر صمیمانه از ترامپ به خاطر چنین نگرشی به روابط دو کشور، اعلام کرد که روسیه در صورت نیاز حتما از کمک آمریکا در این زمینه استفاده خواهد کرد.

رئیس جمهوری روسیه ابراز امیدواری کرد که این اقدام حامل این پیام و ضمانتی باشد که زمان عادی سازی روابط میان مسکو و واشنگتن به زودی فرا خواهد رسید.

گفتنی است سه میلیون هکتار اراضی جنگلی در منطقه سیبری روسیه از 10 روز پیش گرفتار اتش سوزی شده است.

برچسب ها: لحظه نیوز ، پوتین ، ترامپ
نام:
ایمیل:
* نظر: