کد خبر: ۵۳۴۵۷
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۵
لحظه نیوز :یک تحلیلگر اسرائیلی تصریح می کند که هدف اصلی از استقرار سامانه در جریان مانور، مقابله با موشکهای ایرانی شهاب است که برد آنها به مسافت 1300 کیلومتر می رسد و می تواند هر هدفی در دولت عبری را از بین ببرد. همانطور که ایران با تلاش زیادی در حال بررسی ساخت موشکهایی با 2000برد است.

استقرار سامانه موشکی تاد امریکا برای اولین بار در اسرائیل / هدف: مقابله با موشک های ایرانی شهاب

زهير أندراوس در رای الیوم نوشت: یوسی میلمان، تحلیلگر مسائل امنیتی روزنامه عبری معاریو، به نقل از منابع بلند پایه در تل آویو افشا کرد که مانور مشترکی که در حال حاضر بین ارتش اسرائیل و ارتش آمریکا، برای مقابله با موشکهای بالستیک انجام می شود، تعبیر دیگری از روابط استراتژیک بین دو طرف است؛ ضمن اینکه دولت عبری با وجود عضو نبودن در ناتو، به سطح روابط گرمی با واشنگتن رسیده است.

به گزارش  لحظه نیوز به نقل از سرویس بین الملل انتخاب، در ادامه این مطلب آمده است: افزون بر این، میلمان اشاره کرد که در چارچوب همین مانور، سامانه های موشکی تاد در اسرائیل مستقر شد که بسیار پیشرفته است و از دیدگاه آمریکا، هدف از این مانور، ازمایش توان استقرار سریع این سامانه در مناطق دور در جهان بوده است. علاوه بر اینکه هدف سران رژیم صهیونیستی مشخص شدن این مساله بوده است که سامانه آمریکایی مذکور چگونه می تواند با سامانه های دفاع هوایی اسرائیل هماهنگ شود، از جمله با گنبد آهنین، عصای جادوی و سامانه «حیتس2».

این تحلیلگر اسرائیلی تصریح می کند که هدف اصلی از استقرار سامانه در جریان مانور، مقابله با موشکهای ایرانی شهاب است که برد آنها به مسافت 1300 کیلومتر می رسد و می تواند هر هدفی در دولت عبری را از بین ببرد. همانطور که ایران با تلاش زیادی در حال بررسی ساخت موشکهایی با 2000برد است.

در ادامه، منابع امنیتی بلند پایه در تل آویو تاکید کردند که ارتش آمریکا برای اولین بار، در جریان رزمایش اسرائیلی، چند سامانه موشکی پیشرفته را در اختیار آن قرار داده است.

این در حالی است که نخست وزیر اسرائیل که وزیر امنیت این رژیم نیز محسوب می شود، واگذاری سامانه ثاد به اسرائیل را دلیل دیگری برای التزام ایالات متحده به امنیت دولت عبری دانست و با انتشار یک ویدیوی رسمی خاطر نشان کرد:«با استفاده از سامانه های دفاع هوایی مان، تعامل قویتری با تهدیدات خاورمیانه داریم و امروز، روابط آمریکا و اسرائیل در قدرتمندترین حالت خود به سر می برد.»

علاوه بر این، خبرگزاری تايمز اسرائیل طی گزارشی تاکید کرد که وزیر دفاع آمریکا، خواستار استقرار این سامانه شده که هدف از آن، اثبات التزام مستمر آمریکا به امنیت دولت اشغالگر اسرائیل بوده است.

نام:
ایمیل:
* نظر: