کد خبر: ۵۸۳۷۸
تاریخ انتشار: ۱۴ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۳
سال ۹۹؛
لحظه نیوز : مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: در سال گذشته ۶۲ درصد آموزش‌های مهارتی استان بوشهر در مراکز دولتی ارائه شد.

لحظه نیوز :  مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: در سال گذشته ۶۲ درصد آموزش‌های مهارتی استان بوشهر در مراکز دولتی ارائه شد.

به گزارش لحظه نیوز ، عبدالمجید دراهکی صبح شنبه در نشست برنامه ریزی آموزش‌های مهارتی استان اظهار داشت: توسعه آموزش‌های مهارتی رایگان در استان بوشهر را به صورت جدی در دستور کار داریم.

وی خواستار اطلاع‌رسانی مناسب در مورد آموزش‌های رایگان برای استفاده عموم شد و اضافه کرد: برای استفاده مردم انتظار می‌رود رسانه‌ها همکاری لازم را در زمینه اطلاع‌رسانی از این وضعیت داشته باشند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر افزود: یکی از اولویت‌های ما افزایش توانمندی‌های علمی و عملی، تربیت نیروی انسانی ماهر و ایجاد شغلی هدفمند و پویا برای متقاضیان آموزش‌های مهارتی است.

وی با اشاره به فعالیت ۱۵ مرکز ثابت و هشت شعبه سیار دولتی در استان، گفت: در شرایط کرونایی و خاص جامعه، ۲۰ هزار و ۵۸۱ نفر، دوره‌های آموزش‌های مهارتی را در قالب ۶۰۶ حرفه به صورت حضوری و مجازی در مراکز دولتی استان فرا گرفتند.

۶۲ درصد آموزش‌های مهارتی استان بوشهر در مراکز دولتی ارائه شد

دراهکی خاطرنشان کرد: همچنین در سال گذشته ۱۲ هزار و ۳۶۴ نفر دوره در آموزشگاه‌های آزاد شامل هفت هزار و ۴۹۹ نفر دوره زن و چهار هزار و ۸۶۵ نفر دوره مرد برگزار شده است.

وی با اشاره به تحقق ۹۷ درصدی آموزش‌های بخش خصوصی استان بوشهر در سال گذشته، افزود: آموزشگاه‌های خصوصی استان با تعهد آموزش یک میلیون و ۹۰۰ هزار و ۶۶۳ نفر ساعت، در چهار خوشه خدمات، صنعت، فرهنگ و هنر و کشاورزی یک میلیون و ۸۸۸ هزار و ۷۸۶ نفر ساعت آموزش را ارائه کردند.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در بخش دولتی را در رشته‌های تراشکاری، جوشکاری، برق، الکترونیک، ابزار دقیق، مکانیک خودرو، صنایع چوب، پرورش ماهی در قفس، پروش میگو، تعمیر موتور قایق بنزینی، کارآفرینی، ایمنی و بهداشت، تراش سی ان سی، عمران، و …دانست.

وی ادامه داد: در ارائه آموزش‌های مهارتی در بخش‌های صنایع، روستایی، ثابت و سیار شهری، پادگان، زندان، مهارت آموزی در محیط کار واقعی، عشایر، مراکز درمان اجباری، کارگاه‌های صنایع و اصناف و سکونتگاه‌های غیر رسمی اداره کل استان موفق به تحقق اهداف آموزشی شده است.

منبع: مهر
نام:
ایمیل:
* نظر: