کد خبر: ۵۸۳۳۵
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۱
فرماندار دشتستان؛
لحظه نیوز : فرماندار دشتستان گفت:روند ابتلا به کرونا در شهرستان صعودی می باشد و لازم است مردم و اصناف توصیه های بهداشتی را مورد اهتمام ویژه قرار دهند.
لحظه نیوز : فرماندار دشتستان گفت:روند ابتلا به کرونا در شهرستان صعودی می باشد و لازم است مردم و اصناف توصیه های بهداشتی را مورد اهتمام ویژه قرار دهند.

به گزارش لحظه نیوز ،فتح الله نوروزی در نشست ستاد مقابله با کرونا با اعلام اینکه شهرستان در وضعیت نارنجی کرونایی قرار گرفته اظهار داشت:روند ابتلا به کرونا در شهرستان صعودی می باشد و لازم است مردم و اصناف توصیه های بهداشتی را مورد اهتمام ویژه قرار دهند.
نوروزی افزود:با توجه به در پیش بودن روز طبیعت باید اعلام کنم جهت جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری،مردم در خانه بمانند و مسئولان شهری و روستاهای شهرستان نیز در تعطیلی اماکن تفریحی،پارک ها و فضای سبز اهتمام لازم را داشته باشند.
نماینده عالی دولت در شهرستان بیان داشت:مسئولان ادارات و نهادهای دولتی نیز رعایت کامل دستور العمل های بهداشتی را مد نظر داشته باشند و همچنین ادارات خدمات رسان با یک سوم و سایر ادارات نیز با ۵۰ درصد ظرفیت خود از ۱۴ فروردین به مدت ۲ هفته فعالیت نمایند.
نوروزی ابراز داشت:مدارس و دانشگاه ها،مساجد و اماکن مذهبی،اماکن ورزشی،قهوه خانه ها،شهربازی ها،پارک ها،بوستانها و فضای سبز و تالارهای پذیرایی و مشاغل گروه های شغلی ۳ و ۴ از شنبه ۱۴ فروردین به مدت دو هفته تعطیل خواهند بود.


فرماندار دشتستان با اعلام اینکه کرونا همچنان ادامه دارد و هرگونه عادی انگاری موجب ورود به پیک چهارم خواهد شد ابراز داشت:متاسفانه در هفته های گذشته مردم عزیز و اصناف و غیره،پروتکلهای بهداشتی را به صورت جدی رعایت نکردند و همین امر موجب نارنجی شدن وضعیت شهرستان شد و چنانچه عادی انگاری ادامه داشته باشد و وارد وضعیت قرمز کرونایی شویم مجبوریم تمامی محدودیت ها را اعمال کنیم و این به نفع هیچ فرد،گروه یا صنفی نیست.
نوروزی تصریح کرد:از مهمترین دلایل ابتلا به کرونا،دورهمی های خانوادگی و انجام مراسمات شادی و فاتحه با تعداد زیاد است که از مردم عزیز می خواهم نسبت به رعایت توصیه های بهداشتی در این موارد اهتمام ویژه داشته باشند.
رئیس شورای اداری شهرستان دشتستان ابراز داشت:ادارات نسبت به لغو تمام نشست ها و همایش های غیر ضرور به مدت ۲ هفته اقدام نمایند و تمام ماموریت های غیر ضرور نیز انجام نشود.
نوروزی افزود:از ۱۴ فروردین ماه ورود خودروهای با پلاک غیر بومی به شهرستان ممنوع است و نیروی انتظامی و ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان اقدامات لازم را در این مورد خواهد داشت.
فرماندار دشتستان با اعلام اینکه حضور در اماکن تفریحی در روز طبیعت ممنوع است ابراز داشت:حضور در پارک ها،فضای سبز و طبیعت شهرستان در روز ۱۳ فروردین ممنوع است و نیروی انتظامی با همکاری ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان اهتمام لازم را جهت تحقق این امر خواهد داشت و مردم عزیز نیز جهت حفظ سلامتی خود و جامعه در روز یاد شده رعایت دستورالعمل های بهداشتی را کرده و در خانه بمانند.
نوروزی همچنین از افرادی که تست کرونا آنها مثبت می شود خواست توصیه های بهداشتی در این خصوص را جدی گرفته،قرنطینه خانگی بدرستی انجام دهند و با شبکه بهداشت و درمان همکاری و همراهی لازم را داشته باشند.
نام:
ایمیل:
* نظر: