کد خبر: ۵۷۴۷۵
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۴
لحظه نیوز: نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس با بیان اینکه نوار ساحلی این شهرستان‌ها دچار مشکلات آبرسانی هستند گفت: با توجه به اجرای طرح‌های آبرسانی در تنگستان و دشتی این پروژه‌ها قبل از فصل گرما تکمیل و وارد مدار بهره‌برداری شود.
لحظه نیوز:  نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس با بیان اینکه نوار ساحلی این شهرستان‌ها دچار مشکلات آبرسانی هستند گفت: با توجه به اجرای طرح‌های آبرسانی در تنگستان و دشتی این پروژه‌ها قبل از فصل گرما تکمیل و وارد مدار بهره‌برداری شود.

به گزارش لحظه نیوز، غلامحسین کرمی در نشست با مسئولان شرکت آب و فاضلاب کشور و استان بوشهر با بیان اینکه یکی از مطالبات به‌حق مردم در دشتی و تنگستان تامین آب آشامیدنی است اظهار داشت: در 2 سال گذشته روستاهای نوار ساحلی این شهرستان با بحران کم‌آبی مواجه بودند که سال قبل با اجرای برخی طرح‌ها مشکلات آنها کاهش یافت.

وی با قدردانی از تلاش‌های انجام شده در تحقق مطالبات مردم در تامین آب آشامیدنی افزود: رفع مشکلات آب یکی از اساسی‌ترین مطالبات مردم دشتی و تنگستان است که در این راستا اجرای طرح‌های باید تسریع یابد.

نماینده مردم در مجلس: طرح‌های آبرسانی دشتی و تنگستان قبل از تابستان تکمیل شود

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مشکلات تامین آب آشامیدنی روستاهای این شهرستان‌ها در فصل گرما افزایش می‌یابد تاکید کرد: با توجه به اجرای طرح‌های آبرسانی در تنگستان و دشتی این پروژه‌ها قبل از فصل گرما تکمیل و وارد مدار بهره‌برداری شود.

کرمی با تاکید بر تامین اعتبارات لازم برای تسریع اجرای این طرح‌های آبرسانی خاطر نشان کرد: برای اتمام پروژه‌های آبرسانی شهرستان‌های دشتی و تنگستان ضمن تخصیص اعتبارات لازم باید تا پایان خرداد ماه 1400 این پروژه‌ها تکمیل شود.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه خطوط آبرسانی دشتی و تنگستان به سبب فرسودگی دچار مشکلاتی است افزود: هدررفت آب از شبکه‌های آبرسانی مشکلات زیادی در این شهرستان‌ها ایجاد کرده به‌گونه‌ای که برخی مواقع در فصل تابستان هم این نقاط با کم‌آبی مواجه است.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی نوسازی شبکه ‌آبرسانی را یک ضرورت دانست و تاکید کرد: با پیگیری‌های انجام شده اعتبارات نوسازی شبکه‌آبرسانی تامین شده که امید می‌رود در تابستان 1400 مشکل آبرسانی تنگستان و دشتی برطرف شود.

کرمی تسریع در تکمیل پروژه‌های آب‌شیرین‌کن تنگستان را یک ضرورت دانست و بیان کرد: تکمیل مخازن ذخیره آب در روستاهای تنگستان و دشتی باید در اولویت قرار بگیرد.

وی، خواستار افزایش سهمیه آب تنگستان و دشتی از خط آبرسانی کوثر شد و افزود: تلاش شود مشکل دیرینه و تاریخی مردم دشتی و تنگستان که یکی از مطالبات مهم مردم است برطرف شود.

معاون راهبری و نظارت بر بهره‌برداری شرکت مهندسی آبفای کشور هم با بیان اینکه حل مشکلات آبرسانی استان بوشهر یکی از اولویت‌های این شرکت است خاطرنشان کرد: در راستای حل مشکلات آبرسانی استان بوشهر طرح‌های مهم و متعددی در نقاط مختلف این استان در قالب پروژه‌های آب‌شیرین‌کن، نوسازی و توسعه شبکه، ساخت مخازن ذخیره آب، حفر و تجهیز چاه‌های آبرسانی و خطوط انتقال آب در حال اجرا است.

حمیدرضا کشفی اجرای پروژه‌های آب‌شیرین‌کن در نقاط مختلف استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: برخی از پروژه‌های آب‌شیرین‌کن استان بوشهر قبل از فصل تابستان وارد مدار تولید می‌شود.

وی، با اشاره به تسریع در پروژه‌های آبرسانی در شهرستان دشتی و تنگستان تاکید کرد: با تامین اعتبارات لازم تلاش می‌شود پروژه‌های آبرسانی در این 2 شهرستان به ویژه آبرسانی روستایی قبل از فصل گرما تکمیل شود تا مردم در تابستان با کمبود آب مواجه نباشند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح‌های آبرسانی در دشتی و تنگستان تصریح کرد: در این 2 شهرستان به ویژه در نوار ساحلی طرح‌های مختلف از جمله نوسازی و توسعه شبکه، مخازن ذخیره آب، آب‌شیرین‌کن، خطوط انتقال آب و افزایش سهمیه آب در دست اجرا است.

عبدالحمید حمزه‌پور با بیان اینکه استاندار بوشهر توجه ویژه‌ای به طرح‌های آبرسانی و تامین اعتبارات آن دارد گفت: اجرای طرح‌های آبرسانی در اولویت تامین اعتبار در استان بوشهر قرار دارد.

وی از اجرای خط انتقال 25 کیلومتری در دشتی خبر داد و بیان کرد: خط انتقال آب شیرین از چاه‌های آب تنگ سدر در حال اجرا است که با تکمیل این پروژه آب آشامیدنی این شهرستان پایدار می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر اعتبار مورد نیاز اجرای این پروژه را 50 میلیارد تومان دانست و خاطر نشان کرد: تاکنون 50 درصد این پروژه اجرا شده که تلاش می‌شود تاماه آینده تکمیل شود.

حمزه‌پور اجرای مخازن ذخیره آب در روستاهای دشتی و تنگستان را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: با تکمیل این پروژه‌ها آب در نوار ساحلی پایدار می‌شود.

وی، با اشاره به اینکه پروژه‌های آبرسانی تنگستان و دشتی قبل از تابستان تکمیل می‌شود تصریح کرد: حل مشکلات آبرسانی تنگستان و دشتی در اولویت قرار دارد و در این راستا علاوه بر پروژه آب‌شیرین‌کن 7500 متر مکعبی دلوار، مجوز ساخت پروژه دیگر صادر شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر از اجرای پروژه‌های آب‌شیرین‌کن در بوشهر خبر داد و بیان کرد: اکنون 3 پروژه آب‌شیرین‌کن به ظرفیت‌های مختلف در بوشهر در حال اجرا است که فاز نخست آنها قبل از تابستان وارد مدار می‌شود.

منبع: تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر: