کد خبر: ۵۷۴۷۴
تاریخ انتشار: ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۱
لحظه نیوز: با حضور وزیر راه و شهرسازی شش پروژه بندری در بنادر مختلف استان بوشهر با سرمایه‌گذاری ۶۵۰ میلیارد تومان افتتاح شد.

لحظه نیوز:  با حضور وزیر راه و شهرسازی شش پروژه بندری در بنادر مختلف استان بوشهر با سرمایه‌گذاری ۶۵۰ میلیارد تومان افتتاح شد.

به گزارش لحظه نیوز، وزیر راه و شهرسازی صبح امروز در سفر به بوشهر ضمن بازدید از طرح‌های بندری 6 پروژه همزمان در بنادر استان بوشهر و همزمان از طریق ارتباط تصویری در هرمزگان افتتاح کرد.

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی در آیین افتتاح این پروژه‌ها از بهره‌برداری سیستم اطفا حریق ثابت بندرمروارید جزیره خارگ با اعتبار 75 میلیارد ریال خبر داد و اظهار داشت: جزیره خارگ که جایگاه مهم و  ممتازی در عرصه  کشتیرانی و دریانوردی دارد سیستم اطفا حریق ثابت بندرمروارید خارگ با هدف ارتقا سطح ایمنی بندری اجرا شده است.

محمدرضا اله‌یار با اشاره به افتتاح  توسعه تاسیسات زیربنایی محوطه بندر بوشهر گفت: این پروژه با اعتبار 14.5 میلیارد تومان با هدف حفظ زیرساخت‏‌های بندری اجرا شده است.

وی ، برقرسانی به اسکله بندر مروارید جزیره خارگ با 2 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری را از دیگر پروژه‌ها دانست و تصریح کرد: برقرسانی به اسکله بندر مروارید جزیره خارگ با هدف ارتقا سطخ ایمنی، افزایش امنیت و بهره‌وری اجرا شده است.

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی  از اجرای اتصال سامانه بین‌المللی ناوتکس بنادر بوشهر، خارگ، گناوه، محمدعامری، کنگان، دیر، بوالخیر، ریگ و لاور ساحلی به شبکه سراسری از طریق فیبر نوری خبر داد و بیان کرد: در این راستا سیستم مخابراتی ترمینال مسافربری بندر بوشهر با اعتبار 3 میلیارد تومان تجهیز و راه‌اندازی شده است.

اله‌یار از افتتاح نخستین و بزرگترین شناور چند منظوره برای مقابله با آلودگی دریا در بندر بوشهر خبر داد و خاطر نشان کرد: شناور ویژه پاک سازی آلودگی‎های نفتی دریا به عنوان نخستین و بزرگترین شناور چند منظوره برای مقابله با آلودگی دریا  با سرمایه‌گذاری 617 میلیارد تومان وارد عرصه فعالیت شد.

6 پروژه بندری در استان بوشهربا حضور راه و شهرسازی افتتاح شد

وی ، رونمایی از طرح مطالعات یکپارچه مناطق ساحلی استان بوشهر را از دیگر طرح‌ها دانست و تاکید کرد: این طرح ضمن تلفیق نتایج و دستاوردهای موضوعی به تفکیک رویکردهای حفاظت، توسعه و یکپارچه‌سازی، برنامه اقدام شهرستان‌های ساحلی را در پاسخ به مسائل و مشکلات و چالش‌های موجود در منطقه ساحل دریایی را دنبال می‌کند.

معاون مهندسی و توسعه امور زیربنایی سازمان بنادر و دریانوردی از ادامه طرح‌های توسعه زیرساخت‌های بندری استان بوشهر خبر داد و گفت: همزمان 27 پروژه در بنادر هرمزگان و بوشهر به ارزش 21.8 میلیون یورو و 405 میلیارد تومان امروز افتتاح شد.

منبع: تسنیم
نام:
ایمیل:
* نظر: