کد خبر: ۵۷۲۱۷
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۶
رئیس جهاد کشاورزی بوشهر:
لحظه نیوز: رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: تاکنون ۴۲ درصد از مزارع و باغات استان به سیستم نوین آبیاری تجهیز شده است.

لحظه نیوز:  رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: تاکنون ۴۲ درصد از مزارع و باغات استان به سیستم نوین آبیاری تجهیز شده است.

به گزارش لحظه نیوز، محمدتقی منوچهری اظهار داشت: در زمینه افزایش بهره‌وری در حوزه کشاورزی استان بوشهر فعالیت‌های خوبی داشته‌ایم و طرح‌های متعددی اجرایی شده است.

وی با اشاره به اجرای ۳۸ هزار هکتار آبیاری تحت فشار در استان بوشهر، اضافه کرد: تاکنون ۴۲ درصد از مزارع و باغات استان بوشهر به سیستم نوین تجهیز شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر خاطرنشان کرد: در سال جاری مطابق برنامه اجرای هزار و ۴۰۰ هکتار سیستم نوین آبیاری را در استان داشتیم که تاکنون دو هزار و ۲۰۰ هکتار اجرا شده و ۸۰۰ هکتار هم در دست اجرا داریم.

۴۲ درصد مزارع و باغات استان بوشهر به سیستم نوین آبیاری تجهیز شد

وی از افزایش دو برابری ضریب مکانیزاسیون در استان خبر داد و بیان کرد: ضریب مکانیزاسیون کشاورزی در استان بوشهر ۰.۷۸ درصد بود که به ۱.۵۲ درصد رسیده است.

منوچهری تصریح کرد: این میزان پیشرفت به لطف تزریق اعتبارات خط مکانیزاسیون بوده و توانستیم بخش زیادی از ماشین‌آلات را نوسازی کنیم.

منبع: مهر
نام:
ایمیل:
* نظر: