کد خبر: ۵۷۱۶۸
تاریخ انتشار: ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۱
معاون دانشگاه پزشکی بوشهر:
لحظه نیوز: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به بیماری زایی بیشتر ویروس جهش یافته انگلیسی، مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی جلو شیوع این ویروس جهش یافته را بگیرند.
لحظه نیوز:  معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: با توجه به بیماری زایی بیشتر ویروس جهش یافته انگلیسی، مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی جلو شیوع این ویروس جهش یافته را بگیرند.

به گزارش لحظه نیوز، دکتر عبدالمحمد خواجه ئیان  افزود: تاکنون حداقل سه گونه مختلف جهش یافته از ویروس کرونا در دنیا شناسایی و یک نوع آن وارد کشور شده و استان‌های مختلفی را درگیر کرده‌است.

وی بیان کرد: بررسی‌ها نشان داده ویروس کرونای جهش یافته انگلیسی در فاصله زمانی کمتر با بیماری شدیدتر و مرگ و میر بیشتر افراد را تحت تاثیر قرار می‌دهد و حتی این احتمال می‌رود که در برابر بعضی از واکسن‌ها هم مقاوم باشند.

به گفته خواجه ئیان  ویروس جهش یافته انگلیسی با توجه به مشخصاتی که دارد، وضعیت هشدار را به سطح بالایی می‌رساند.

وی یادآور شد: هرچند تاکنون هنوز موردی از ویروس جهش یافته انگلیسی در استان بوشهر یافت نشده اما عمده نگرانی ما از این بیماری جدید این است که با توجه به همسایگی این استان‌های آلوده به ویژه خوزستان و ارتباط و مراوده وسیع بین استان‌ها اگر گردش آن سرعت بگیرد با توجه به تهاجمی تر بودن این ویروس نسبت به نوع قبلی اپیدمی ایجاد و بیشتر رده سنی پایین‌تر از ۴۰ سال درگیر می‌شوند.

خواجه ئیان تاکید کرد: در صورت هرگونه عادی انگاری و بی توجهی به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در فاصله زمانی بسیار نزدیک اپیدمی جدید ایجاد می‌شود در همین ارتباط از برگزاری هر نوع مراسم و تجمعی باید جلوگیری شود چون تغییر رنگ کرونایی استان خوزستان می‌تواند زنگ خطری برای استان بوشهر به شمار آید.

مردم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مانع شیوع ویروس جهش یافته شوند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به افزایش ۱۱۰ درصدی میزان موارد مثبت در استان بوشهر گفت: آمارها نشان می‌دهد میزان موارد مثبت در استان بوشهر از ۷۸۶ نفر در دی ماه به یکهزار و ۶۵۱ نفر در بهمن ماه رسیده است.

وی بیان کرد: روند افزایشی بیماری در استان بوشهر بیانگر کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی است و اگر این امر رعایت نشود این استان نیز خیلی زود به سرنوشت خوزستان مبتلا می‌شود.

خواجه ئیان تاکید کرد: مردم باید بدانند ویروس جهش یافته در کشور در حال گردش است و به زودی به طور کامل جایگزین ویروس قبلی می‌شود در این شرایط تنها با رعایت بهداشت و فاصله‌گذاری اجتماعی می‌توان از شیوع ویروس جهش یافته که بیشتر جمعیت جوان و کودکان را تهدید می‌کند، گرفت.

منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: