کد خبر: ۵۷۰۲۲
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۲
لحظه نیوز: با وجود تصویب ستاد مقابله با کرونا مبنی بر بسته‌بودن ورودی‌های استان بوشهر از عصر چهارشنبه تا عصر جمعه هر هفته روی غیربومی‌ها، اما شهرستان گناوه در این روزها شاهد حضور مهمانان ناخوانده زیادی از هموطنان نقاط مختلف کشور است.
لحظه نیوز: با وجود تصویب ستاد مقابله با کرونا مبنی بر بسته‌بودن ورودی‌های استان بوشهر از عصر چهارشنبه تا عصر جمعه هر هفته روی غیربومی‌ها، اما شهرستان گناوه در این روزها شاهد حضور مهمانان ناخوانده زیادی از هموطنان نقاط مختلف کشور است.

به گزارش لحظه نیوز، در حالی که موج جدید بیماری کووید ۱۹ در کشور دوباره حالت افزایشی گرفته است و مسئولان از هموطنان خواسته‌اند از هرگونه سفر غیرضروری پرهیز کنند و حتی در این ارتباط چندین استان کشور از جمله بوشهر ورود مسافران غیربومی را ممنوع کرده‌اند، اما به رغم  همه تاکیدات و هشدارها، عده‌ای چمدان سفر را بسته و راهی جاده‌ها و مناطق مختلف کشور بویژه نقاطی که از آب و هوای مناسب بهاری در زمستان برخودارند، شده‌اند و بدون دغدغه در این مناطق رفت و آمد می‌کنند.

شهرستان گناوه بواسطه هوای مناسب، ساحل و بازار تجاری، همه ساله در این فصل از سال پذیرای جمعیت بسیاری از هموطنان از نقاط دور و نزدیک می‌شود، اما در سال جاری با توجه به شرایط کرونایی حضور آنان برای سلامتی خود و شهروندان این دیار بجد تهدید و خطر بشمار می‌آید.

بیشتر مسافرانی که به شهرستان گناوه مسافرت می‌کنند بیشتر از استان همجوار هستند که هم اینک چندین شهر آن رنگ قرمز کرونا به خود گرفته است و حضور آنان، زنگ‌های خطر را بیش از پیش در شهرهای شمالی این استان به صدا در آورده‌است.

با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و تعطیلات نوروز  ورود شمار زیاد مسافران از استان‌های کشور بویژه استان همسایه که  بشدت درگیر کرونا است، دل نگرانی مردم این مناطق را دوچندان کرده زیرا  به احتمال زیاد در میان این مسافران بیماران مبتلا و ناقلانی برای انتشار این ویروس وجود دارند.

در روزهایی که تعداد زیادی از مردم کشورمان دغدار از دست دادن عزیزانشان به دلیل کرونا هستند و شهرستان گناوه در  وضعیت زرد قرار گرفته است و  ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر در روزهای پایانی هفته با اعمال محدودیت جدید کرونایی ورود مسافران غیربومی را به این استان ممنوع کرده‌ است اما اگر گذری بر ساحل و پارک‌های شهر گناوه داشته باشیم، چادرهای اسکان برپا و در بازار نیز مسافران زیادی در حال خرید هستند.

ناراحتی میزبانان از حضور ناخوانده مهمانان

این درحالی است که خیلی از این مسافران در ساحل و بازار و بوستان‌ها بدون استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی تردد و به تفریح می‌پردازند.

 ورود شمار  یاد مسافر از اقصی نقاط کشور به این شهر و رعایت نکردن شیوه‌نامه‌های بهداشتی از سوی آنها، احتمال شیوع موج جدیدی از کرونا در روزهای آینده و قرمز شدن وضعیت این شهر دور از انتظار نخواهد بود.

در کنار خطر ورود مسافران به این منطقه در روزهای اخیر، افزایش تعداد بیماران ناشی از ویروس کرونا در این شهرستان نگرانی را دربین مسئولان، مردم و فعالان تقویت کرده‌است که در صورت ادامه این روند در روزهای آینده و پایانی سال موجب خروج منطقه از وضعیت زرد و تغییر رنگ بندی  به نارنجی و یا قرمز شود.

مردم این منطقه معتقدند در این شرایط خطرناک کرونایی وقتی راه‌های ورودی استان بوشهر در روزهای پایانی هفته مسدود می‌شود چگونه و از چه طریق مسافران زیادی در این شهرستان حضور می‌یابند.

یادداشت از نعمت الله بهروزی مسئول دفتر ایرنا در گناوه

منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: