کد خبر: ۵۶۴۹۱
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷
لحظه نیوز: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: همزمان با آغاز دهه فجر ۲۲ طرح تولیدی صنعتی با سرمایه‌گذاری یکهزار و ۴۵ میلیارد و ۶۹۸ میلیون ریال و اشتغال‌زایی ۲۱۲ نفر در این استان آماده بهره‌بردرای شد.
لحظه نیوز:  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر گفت: همزمان با آغاز دهه فجر ۲۲ طرح تولیدی صنعتی با سرمایه‌گذاری یکهزار و ۴۵ میلیارد و ۶۹۸ میلیون ریال و اشتغال‌زایی ۲۱۲ نفر در این استان آماده بهره‌بردرای شد.

 به گزارش لحظه نیوز، سید حسین حسینی  افزود: عمده این طرح‏‌ها  شامل واحدهای تولید ماسک سه لایه، کابل مخابراتی و مسی، لوله پلی اتیلن، آب سردکن، آب گرمکن و کولرگازی، رزین پلی استر، گرانول پی‌ وی‌ سی، شناور کامپوزیت، لوستر، تصفیه و بسته بندی آب آشامیدنی، محصولات بتنی، آرایشی بهداشتی، ظرف‌های آلومینیومی یکبار مصرف است.

وی بیان کرد: در ۱۰ ماه امسال ۱۸۳ جواز تاسیس صنعتی در استان بوشهر صادر شد که در مقایسه با سال گذشته از نظر تعداد ۴۱ درصد و از لحاظ سرمایه‌‎گذاری نیز ۱۱۷ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته‌است.

حسینی یادآور شد: میزان سرمایه‌گذاری پیش بینی شده در این مجوزهای تاسیس صادر شده یکهزار و ۹۰۰میلیارد تومان و اشتغال آنها نیز پنج هزار و ۱۷۵ نفر است که در این شاخص نیز رشد ۱۰۲ درصدی در مقایسه با سال گذشته پیش‌بینی شده‌است.

۲۲ طرح تولیدی صنعتی در استان بوشهر آماده افتتاح شد

وی  در ارتباط با سرمایه‌‎گذاری محقق شده نیز اظهارداشت: در مدت یادشده ۴۶ پروانه بهره‌برداری در قالب طرح‌های توسعه‌ای و ایجادی صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۸ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: انتظار می رود در ۲ ماه پایانی سال نیز روند روبه رشد سال‌های قبل محقق شود.

حسینی ادامه داد: فعال سازی واحدهای معدنی به عنوان بخشی از اقتصاد کشور در دستور کار ویژه سازمان صنعت، معدن و تجارت در استان بوشهر است زیرا منبع درآمدی مناسب به شمار می‌رود.

وی گفت: در همین ارتباط با استفاده از ظرفیت قانونی و اعمال ماده ۲۰ و مزایده نسبت به فعال سازی واحدهای معدنی راکد اقدام می‌شود.

حسینی با اشاره به اینکه در سال جاری تاکنون ۱۲ واحد معدنی بوشهر احیا شده‌است  اظهار داشت: اکنون مرحله مزایده ۵۸ معدن راکد بوشهر در دست انجام است که با ورود سرمایه‌‎گذاران شمار دیگری از واحدهای معدنی استان فعال می‎‌شوند.

منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: