کد خبر: ۵۶۴۴۹
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۵
لحظه نیوز: مدیر پارک‌ها و میادین فضای سبز شهرداری گناوه گفت: با برنامه‌ریزی اصولی، سرانه فضای سبز این شهر در سال جاری، به ۱۰ متر و ۷۰ سانتی‌متر مربع به ازای هر نفر رسیده‌است.
لحظه نیوز: مدیر پارک‌ها و میادین فضای سبز شهرداری گناوه گفت: با برنامه‌ریزی اصولی، سرانه فضای سبز این شهر در سال جاری، به ۱۰ متر و ۷۰ سانتی‌متر مربع به ازای هر نفر رسیده‌است.

به گزارش لحظه نیوز، منوچهر عابدی  افزود: فرآیند توسعه فضای سبز شهر گناوه حرکت خود را برای افزایش تا رسیدن به حد استاندارد با محوریت کارهای جدید شتاب دو چندان ادامه می‌دهد تا  نه تنها به عنوان الگویی در میان شهرهای استان بوشهر بلکه برای جنوب کشور معرفی شود.

وی با بیان اینکه سرانه استاندارد فضای سبز به ازای هر نفر حدود ۱۲ تا ۲۴ مترمربع ، است، گفت: گسترش سرانه فضای سبز به منظور ارتقای کیفیت زندگی و شادابی شهروندان یکی از اولویت‌های اساسی شهرداری گناوه است که تلاش خود را در این مسیر بکار خواهیم بست.

سرانه فضای سبز گناوه به ۱۰.۷ متر رسید

عابدی یادآورشد: سرانه فضای سبز شهر گناوه در سال گذشته به ازای هر نفر  ۱۰ متر و ۳۰ سانتی‌متر مربع بوده‌است.

مدیر پارک‌ها و میادین فضای سبز شهرداری گناوه افزود: این مدیریت تلاش کرده تا بهترین گونه‌هاییکه با منطقه سازگاری دارد، نیاز به آب کم داشته باشد و به تاسیسات و پیاده‌روها آسیب وارد نکند،  در سطح این شهر کاشت شود.

وی یکی از برنامه‌های نو و ابتکاری مدیریت فضای سبز شهرداری گناوه را  اجرای پروژه دیوار سبز در ارتفاع و تونل گل اعلام کرد و اظهارداشت: این پروژه برای نخستین بار در بین شهرداری‌های استان بوشهر عملیاتی شده و تاکنون در  ورودی ساختمان شهرداری اجرا شده و در محل دیوار راهنمایی و رانندگی نیز بزودی نصب می‌شود.

عابدی  با اشاره به اینکه ۷۰ درصد گل‌های فصلی در نهالستان فضای سبز شهرداری گناوه تولید می‌شود، گفت: قبل از راه‌اندازی نهالستان، نهال و گل‌های فصلی از دیگر نقاط کشور خریداری می‌شد که هزینه بر بود و اکنون با فعال شدن این واحد  نقش بسزایی در تامین به موقع و کاهش هزینه‌های شهرداری داشته است.

مدیر پارک ها و میادین فضای سبز شهرداری گناوه  افزود: نهالستان فضای سبز شهرداری ظرفیت تولید  ۱۰۰ هزار گلدان گل‌های فصلی را درطول سال دارد که در سطح معابر و خیابان و بلوارهای شهر کاشت و نصب می‌شود.

وی یادآورشد: جعفری، همیشه بهار، کوکب، تاج خروس، میمون و گارانیا از عمده گونه‌های گل‌  فصلی تولید شده در نهالستان فضای سبز شهرداری گناوه است.

شهر گناوه مرکز شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر حدود ۸۰ هزارنفر از جمعیت ۱۰۵ هزارنفری این منطقه را درخود جای داده است.

منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: