کد خبر: ۵۵۸۹۹
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۸
لحظه نیوز: فرماندار بوشهر گفت: برای حفظ سلامت مردم و پیشگیری از وقوع حوادث هریک از دستگاه‌های اجرایی مسئول مکلف به اجرای مصوبه‌های ساماندهی سواحل در این بندر هستند.
لحظه نیوز:  فرماندار بوشهر گفت: برای حفظ سلامت مردم و پیشگیری از وقوع حوادث هریک از دستگاه‌های اجرایی مسئول مکلف به اجرای مصوبه‌های ساماندهی سواحل در این بندر هستند.

به گزارش لحظه نیوز، عباس جمشیدی روز دوشنبه در نشست ساماندهی سواحل شهرستان بوشهر افزود: نصب تابلوها یا دیگر علائم مربوط به سالم یا ناسالم بودن شناگاه‌ها و نبود خطر ناشی از غرق شدگی در سواحل این بندر برای آگاهی شهروندان ضروری است.

وی بیان کرد: از حضور سرمایه‌گذار برای ساحل سازی و ساختن پلاژ به منظور استفاده بیشتر از سواحل استقبال می‌شود.

جمشیدی با تاکید بر حفظ حریم ۶۰ متری دریا ادامه داد: براساس قانون هیچ دستگاهی اجازه تصرف حریم ۶۰ متری دریا را ندارد و در زمان حاضر وضعیت شهرستان بوشهر در این زمینه مناسب است.

وی ادامه داد: براساس تفاهم‌نامه‌ امضا شده بین راه و شهرسازی، استانداری و دانشگاه خلیج فارس قرار است از پارک شغاب تا پارک دانشجو در ساحل بندر بوشهر به هم متصل تا مجموعه پارک و تفریحگاهی خوبی برای مردم باشد و براین اساس دیوارهای برخی تاسیسات موجود در این مسیر باید برداشته شود تا مردم بتوانند از ساحل استفاده کنند.

وی ادامه داد: تلاش می‌شود اگر تصرفی در حریم ۶۰ متری انجام شده و طبق ضوابط نیست عقب نشینی صورت گیرد.

فرماندار: دستگاه‌های مسئول نسبت به ساماندهی ساحل بندر بوشهر اقدام کنند

جمشیدی اضافه کرد: با توجه به اینکه ورود آب‌های سطحی به دریا منجر به آلودگی و برهم خوردن اکوسیستم دریا می‌شود انتظار می‌رود با سرعت بخشی در اجرای پروژه فاضلاب نسبت به جمع‌آوری و بی خطرسازی این آب‌ها اقدام شود.

براساس اعلام اداره محیط زیست شهرستان بوشهر پارک لیان، بندرگاه، پلاژ بانوان، جفره، ریشهر و پارک سیادت از جمله شناگاه‌های این شهرستان است که از جمله آنها شناگاه پلاژ بانوان و ریشهر پرخطر و شناگاه جفره در وضعیت بحرانی قرار دارد.

همچنین شناگاه‌های لیان و بندرگاه در وضعیت سالم و شناگاه پارک سیادت بوشهر نیز به طور نسبی پاک است.

منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: