کد خبر: ۵۵۸۱۶
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۵
لحظه نیوز: بایدن درباره استیضاح احتمالی دونالد ترامپ گفت:کنگره خودش می‌تواند تصمیم بگیرد چه اقدامی کند. تمرکز من بر انجام وظیفه خودم است. اما مهاجمان به کنگره باید به عنوان اوباش، نژادپرست، تروریست داخلی و یهودستیز محاکمه شوند.
لحظه نیوز: بایدن درباره استیضاح احتمالی دونالد ترامپ گفت:کنگره خودش می‌تواند تصمیم بگیرد چه اقدامی کند. تمرکز من بر انجام وظیفه خودم است. اما مهاجمان به کنگره باید به عنوان اوباش، نژادپرست، تروریست داخلی و یهودستیز محاکمه شوند.

به گزارش لحظه نیوز به نوشته ایندیپندنت، جوبایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا تاکید کرد: من مدت‌هاست که عقیده داشته‌ام ترامپ کفایت ریاست جمهوری را ندارد. ولی دو هفته دیگر من رئیس جمهوری خواهم بود. تمرکز من بر سه مسئله فوری است: همه‌گیری ویروس، رساندن واکسن به مردم، و احیای اقتصاد.

بایدن در باره یورش روز چهارشنبه هواداران ترامپ به کنگره آمریکا گفت: مهاجمان به کنگره باید به عنوان اوباش، نژادپرست، تروریست داخلی و یهودستیز محاکمه شوند.

رئیس جمهوری منتخب آمریکا گفت تفاوت اتفاقات چهارشنه با رخدادهای تروریستی قبلی این بود که رئیس جمهوری آمریکا هزاران نفر را تحریک به این حمله کرد. صحنه‌های روز چهارشنبه بیشتر شبیه کشورهای دیکتاتوری جهان سوم بود.

بایدن تمایلی به استیضاح یا برکناری ترامپ نشان نداد/مدتهاست معتقدم ترامپ کفایت رئیس‌جمهوری ندارد

بایدن در پاسخ به این سئوال که آیا ترامپ باید در کاخ سفید بماند، گفت: او یکی از نالایق‌ترین روسای جمهوری تاریخ آمریکاست. اما به نظر من سریع‌ترین راه بیرون کردن او از کاخ سفید این است که من و کامالا هریس، معاون منتخب رئیس جمهور، روز بیستم ژانویه سوگند بخوریم.»

او در باره محاکمه احتمالی اعضای کابینه ترامپ گفت: تحقیقات گسترده‌ای انجام خواهد شد، اما من در کار قوه قضائیه دخالت نخواهم کرد.

بایدن گفت شماری از سناتورهای جمهوری‌خواه در تماس با او از رخدادهای چهارشنبه ابراز انزجار کرده اند. او افزود: رئیس جمهوری فعلی شکاف عمیقی در جامعه ایجاد کرده است...قضیه دیگر دموکرات و جمهوری‌خواه نیست. مردم آمریکا باید دوباره یکپارچه شوند.

وی همچنین همدردی عمیق خود را با خانواده مامور پلیسی که هنگام انجام وظیفه کشته شد ابراز داشت.

او همچنین کابینه‌اش را تاریخی خواند چرا که تعداد زنان و مردان در آن برابر و اکثریت اعضای آن رنگین پوستان هستند.

بایدن گفت: این اولین کابینه‌ای است که وزیر دفاع سیاه‌پوست، وزیر اقتصاد زن، یک وزیر همجنسگرا و یک وزیر از بومیان آمریکا دارد.

 بایدن گفت انتظار و امیدش این است که سنای آمریکا با انصاف و سرعت این انتصاب‌ها را تایید کند.

او با ارائه تصویری از وضعیت بحرانی اقتصاد آمریکا در بحبوحه همه‌گیری ویروس کرونا گفت: بحران اقتصادی در این زمستان تاریک کرونایی دارد شدت می‌گیرد. نگرانی و ترس مردم مرا به یاد زمان انتخاب اوباما در اوج رکود اقتصادی می‌اندازد. در آن زمان ما ۸۰۰ میلیارد دلار به احیای اقتصاد اختصاص دادیم. هدف ما احیای اقتصاد کشور، افزایش رشد اقتصادی و کاهش بدهی دولت است. هفته آینده طرح بعدی بسته حمایتی همه‌گیری کرونا را اعلام خواهم کرد. رساندن سریع واکسن کرونا از کارخانه‌ها به مردم در اولویت من خواهد بود. حداقل دستمزد به ۱۵ دلار در ساعت می‌رسد. هیچ‌کسی که ۴۰ ساعت در هفته کار می‌کنه نباید زیر خط فقر باشد.

بایدن با اشاره به این که شرکت‌های بزرگ تجاری بیشترین بخش از بسته حمایتی کرونا را گرفته‌اند اما کسب و کارهای کوچک متعلق به سیاهپوستان و لاتین تبارها عمدتا از آن بی‌بهره مانده اند، گفت: ما بر نجات کسب و کارهای کوچک تمرکز خواهیم کرد.

بایدن گفت که قصد داشت برنی سندرز، سناتور مستقل ایالت ورمونت را به عضویت کابینه در آورد، اما با توجه به اکثریت بسیار باریکی که دموکرات‌ها این هفته در سنا به دست آورده‌اند، پس از گفتگو با سندرز به این نتیجه رسیدند که او کرسی خود در سنا را حفظ کند.

منبع: ایسنا
برچسب ها: لحظه نیوز ، ترامپ ، بایدن
نام:
ایمیل:
* نظر: