کد خبر: ۵۵۷۳۲
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۰
لحظه نیوز: معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندار بوشهر گفت: تولید و صادرات آبزیان بویژه میگوی پرورشی از جمله مزیت‌های این شهرستان است و با توجه به اشتغال و ارزآوری که دارد باید از آن حمایت شود.
لحظه نیوز:  معاون برنامه ریزی و توسعه فرماندار بوشهر گفت: تولید و صادرات آبزیان بویژه میگوی پرورشی از جمله مزیت‌های این شهرستان است و با توجه به اشتغال و ارزآوری که دارد باید از آن حمایت شود.

به گزارش لحظه نیوز، مسعود شیرافکن روز سه شنبه در کارگروه اقتصاد مقاومتی و جهش تولید شهرستان بوشهر افزود: امسال با توجه به شیوع کرونا و اعمال برخی تحریم‌های ظالمانه تاکنون از ۲۴ هزار تن میگوی پرورشی تولیدی در استان تنها هفت تا هشت هزار تن به بازارهای هدف صادر شده‌است.

وی ادامه داد: بیشترین میگوی پرورشی تولیدی استان بوشهر از کشورهای ویتنام و مالزی به چین و قطر صادر می‌شود.

معاون فرماندار بوشهر: حمایت از صادرات میگوی پرورشی ضروری است

شیرافکن اضافه کرد: با وجود داشتن زیرساخت‌های صادراتی در استان بوشهر اما در زمان حاضر صادرات میگوی تولیدی استان بوشهر از استان هرمزگان صورت می‌گیرد.

وی بیان کرد: در زمان حاضر از ۳۲ شرکت فرآوری میگو در استان بوشهر ۲۷ شرکت در این شهرستان فعال هستند و از نظر زیرساخت‌های سردخانه‌ای نیز به اندازه کافی امکانات و زیرساخت‌های لازم برای صادرات وجود دارد.

شیرافکن اظهار کرد: مهمترین نیاز فعالان میگوی پرورشی در شرایط کنونی بازاریابی و بازار سازی است که باید زیرساخت‌های صادراتی موجود مورد بررسی قرار گیرد.

وی ادامه داد: سال گذشته ۲۸ هزار تن میگوی پرورشی از استان بوشهر صادر شد که این میزان صادرات ۱۸ میلیون دلار ارزآوری داشته است.

منبع: ایرنا
نام:
ایمیل:
* نظر: