کد خبر: ۵۴۶۶۲
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۴
سرهنگ " داوود معظمی گودرزی" رئیس پلیس فتا تهران گفت: با طرح شکایتی از سوی زن 55 ساله ای ساکن یکی ازمحله های شمال تهران به پلیس ، پرونده در دستور کار کارآگاهان فتا قرار گرفت.

لحظه نیوز :

سرهنگ " داوود معظمی گودرزی" رئیس پلیس فتا تهران گفت: با طرح شکایتی از سوی زن 55 ساله ای ساکن یکی ازمحله های شمال تهران به پلیس ، پرونده در دستور کار کارآگاهان فتا قرار گرفت.

وی افزود: شاکی در اظهارات خود بیان داشت دکتر دندانپزشک هستم یکی از بیماران که خانمی 45 ساله و ساکن تهران است مرا با مردی ساکن تهران آشنا کرد و با هم در شبکه اجتماعی واتساپ با هدف ازدواج اقدام به گفتگو و ارسال اطلاعات و بیوگرافی شخصی خود کردیم او در ابتدا خیلی به من ابراز علاقه می کرد و چند بار برای دیدنم به مطب آمد تا اینکه اعتماد من به او به جایی رسید که تعدادی از تصاویر شخصی خود را برای او ارسال کردم .

اخاذی با عکس های خانم دکتر

سرهنگ گودرزی با اشاره به اینکه شاکی افزود: بعد از گذشت یک ماه خانم مُعَرف بین ما به مطب مراجعه کرد و تعدادی ازتصاویری که برای متهم فرستاده بودم را در اختیار داشت و به من نشان داد لذا با متهم تماس تلفنی گرفتم و علت این عمل ناشایست او را از او جویا شدم که بیان داشت به دلیل اینکه به وی تهمت زدم اقدام به ارسال تصاویرم کرده است ولی متهم در ادامه اظهار داشت بایستی حرف هایی که پشت سرم گفتی جبران نمایی و از من درخواست پول کرد و درصدد اخاذی برآمد .

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با اشاره به اینکه پرونده با هماهنگی دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای در دستور کار کارشناسان فتا قرار گرفت، گفت: متهم که مردی 35 ساله ساکن تهران میدان رسالت بود، شناسایی و به پلیس فتا احضار شد.

انتقام گیری خواستگار جوان

وی افزود: متهم در اعترافات خود اظهار داشت با شاکی از طریق خانمی آشنا شدم و قصد ازداج با وی را داشتم ولی او به من تهمت مزاحمت غیر اخلاقی زده بود و گفته بود که برایش ایجاد مزاحمت می کنم و درصدد تلافی اقدام به انتشار تعدادی از تصاویر شخصی او برای خانمی که آشنای دو طرف بود کردم .

سرهنگ گودرزی در ادامه با اشاره به اینکه پرونده با طرفین به دادسرای مبارزه با جرایم رایانه ای ارسال شد.بیان داشت:عصر، عصر ارتباطات است و زندگی در فضای مجازی، باید و نبایدهای خود را دارد یکی از مهم ترین مشکلات، جرایم ارتکابی در فضای مجازی و یکی از رایج ترین این جرایم، توهین و افترا و انتشار اطلاعات محرمانه افراد است در موضوع انتشار ، آنچه که اهمیت دارد توهین آمیز بودن رفتار است؛ چراکه انتشار اطلاعات شخصی و محرمانه دیگران جرم ست خواه در فضای واقعی اتفاق بیفتد یا در فضای مجازی .یعنی کاربران گرامی بدانندکه فرهنگ‌ و قوانین فضای مجازی همان بایدها و نبایدها در زندگی واقعی است.


برچسب ها: لحظه نیوز ، دکتر ، حوادث
نام:
ایمیل:
* نظر: