کد خبر: ۵۴۵۶۰
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۴
ای مدعی بهشت برجام/استخر فرح بود سرانجام
لحظه نیوز به نقل از روزنامه ایران: حاشیه‌سازان یکبار دیگر یک مراسم ملی را آلوده به مطامع جناحی و سیاسی خود کردند. مخالفان دولت در بیان انتقادات و حتی اتهامات و ادعاهای اثبات نشده خود علیه کابینه کم تریبون ندارند.
لحظه نیوز به نقل از روزنامه ایران: حاشیه‌سازان یکبار دیگر یک مراسم ملی را آلوده به مطامع جناحی و سیاسی خود کردند. مخالفان دولت در بیان انتقادات و حتی اتهامات و ادعاهای اثبات نشده خود علیه کابینه کم تریبون ندارند.

از رسانه‌های مکتوب گرفته تا خبرگزاری‌ها و سایت‌ها و فضای مجازی و در رأس آنها شبکه‌های مختلف صدا و سیما در خدمت آنهاست. چنان که یکشنبه شب برنامه «متن حاشیه» شبکه سوم تلویزیون تبدیل به تریبون یکطرفه حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان و از مخالفان سر سخت دولت بود.

با این حال گویا تحرکات و اقدامات مختلف آنها در سیاه‌نمایی علیه دولت روحانی کارگر نیفتاده و محبوبیتی نزد افکار عمومی برای آنها به همراه نیاورده که به فکر سوء استفاده از یک مراسم ملی افتاده و روز استکبار ستیزی را نیز به مطامع سیاسی و جناحی خود آلوده کردند. گزارش‌های منتشر شده از حاشیه‌های مراسم روز 13 آبان در شهر قم و تهران حکایت از حرکت‌های تفرقه افکنانه و بیان اتهامات و تهدیدهایی علیه مقامات دولتی و شخص رئیس جمهوری است.

در تهران و مقابل سفارت سابق امریکا اگرچه تحرکات ضد دولتی به بلند کردن پلاکاردهایی علیه پیوستن به « اف ای تی اف» و این ادعا که تأیید لوایح مرتبط با این موضوع بر خلاف منافع ملی کشور است، محدود ماند، اما در حاشیه مراسم راهپیمایی قم مخالفان کار را به تهدید رئیس جمهوری هم کشاندند.

قریب 100 روز پس از آنکه یک پلاکارد در تجمع طلاب مدرسه فیضیه قم جنجال‌ساز شده بود، حالا نهضت پلاکاردهایی با مضمون مشابه علیه دولت در قم راه افتاد؛ آن هم در مراسم ملی 13 آبان. «ای مدعی بهشت برجام/ استخر فرح تو را سرانجام»، «ای لرزه بر اندام تو از فیضیه؛ استخر فرح نماد بدعاقبتی است»، «قیامی که مانده هنوز/ تسخیر لانه نفوذ»، «از دولت پیر پر هزینه/ دلها همه گشته پر زکینه»، «معاون کلانتر/ تهمت نزن به رهبر»، «این‌که میگه رفراندوم/ دروغ میگه به مردم»، «ای که برجامت شده در گور و گیر/ کارپاکان را قیاس از خود مگیر» و«ای کدخدا پرستان/ لعنت به برجامتان» تنها بخشی از شعارهایی بود که در دست تعدادی از مردم و طلاب دیده می‌شد.

پلاکاردهایی که بر تلاش‌های گذشته مبنی بر اینکه پلاکارد «استخر فرح» حرکتی انفرادی و غیر سازمان یافته بود، خط باطل کشید.


نام:
ایمیل:
* نظر: