کد خبر: ۵۴۴۷۳
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۵
رئیس پلیس راهور استان در گفتگو با لحظه نیوز:

لحظه نیوز:

فرا رسیدن آغاز سال تحصیلی جدید مستلزم تقویت زیرساخت های آموزشی ،انتظامی و ایمنی در سطح هر کشور است ، بی شک با تقویت این زیرساخت ها با نتایج بهتری نیز روبه رو خواهیم شد. بازگشایی مدارس بهانه ی خوبی برای دیدار با رئیس پلیس راهور استان بوشهر جناب  سرهنگ کشکولی شد که حاصل این نشست  را با احترام به خوانندگان این سطور تقدیم می کنیم.


*جناب سرهنگ سپاسگزارم که وقت خود را در اختیار ما گذاشتید به عنوان اولین سوال بفرمائید که  برای شروع سال تحصیلی جدید چه تمهیداتی از سوی پلیس راهور  استان بوشهر صورت گرفته؟

 در خصوص طرح بازگشایی مدارس طبق سال های گذشته ،ما قبل از شروع مدارس جلسه هماهنگی و تعاملی با ادارات آموزش و پرورش ،شهرداریها ،سازمان حمل و نقل جاده ای ،راه و شهرسازی و ادارات مرتبط برگزار نموده ایم . در بحث ساماندهی و سرویس دهی مدارس که برای ما بسیار اهمیت دارد  نشست هایی  صورت گرفته و همچنین در بحث اجرای طرح ویژه ی بازگشایی مدارس به  همکاران در سراسر استان  موارد متعددی  را ابلاغ نموده ایم .

با آغاز سال تحصیلی یکی از کارهایی که ما انجام داده ایم حضور  و استقرارعوامل راهنمایی و رانندگی در کنار مدارس هدف است. مدارس هدف مدارسی هستند که درب آن ها رو به خیابان اصلی باز می شود وجهت گشودن ترافیک عوامل پلیس حضور دارند .  در سال جدید همچون سال های گذشته استفاده از ظرفیت دانش آموزان برای همراهی با پلیس در مقاطع مختلف تحصیلی در برنامه ی اصلی ماست .

در بحث تمهیدات ویژه ی ترافیکی  از ۱۵ شهریور ماه تا ۱۷ مهرماه به صورت ویژه  حاضر و ناظر خواهیم بود.هدف از اجرای این طرح جلوگیری از حوادث رانندگی برای دانش آموزان وانظباط بخشی ترافیکی و در نتیجه تسهیل عبور و مرورمی باشد. شرایط و دستورالعمل هایی را برای سرویس مدارس در نظر گرفتیم که رانندگانی که صلاحیت آنها تایید شده حتماباید گواهینامه ی پایه دو داشته باشند و همچنین برچسب ویژه ی سرویس مدارس را باید بر بدنه ی وسیله ی نقلیه نصب کنند  . وسیله ی نقلیه حتما باید دارای بیمه نامه ی شخص ثالث باشد و معاینه ی فنی داشته باشد و کلیه ی مقررات رانندگی را باید رعایت کند .

موضوع دیگر اینکه کسانی که دارای گواهینامه ی پایه ی سه هستند نیز می توانند راننده ی سرویس مدارس باشند مشروط بر اینکه دو سال از تاریخ صدور گواهینامه ی آن ها گذشته باشد و سن افراد  ۲۳سال  تمام باشد . توصیه ما به اولیا نیز این است که اگر خودشان قصد دارند با وسیله ی شخصی رفت و آمد فرزندشان را بر عهده بگیرند حتما باید کلیه ی مقررات راهنمایی و رانندگی رابرای جلوگیری از حوادث ترافیکی رعایت کنند سرعت مجاز داشته باشند ،از سوار کردن اطفال زیر ۱۲ سال در صندلی جلو خودداری و جلو مدرسه توقف نکنند .

در کل هم خانواده ها و هم رانندگان سرویس مدارس موظف به رعایت کامل قوانین راهنمایی و رانندگی می باشند و از تخلفات حادثه خیز  مانند سرعت و سبقت غیر مجاز و عبور از چراغ قرمز پرهیز کنند.  رانندگان سرویس های مدارس از سوار کردن اضافه سرنشین جدا خودداری کنند چون تبعات منفی دارد و در صورت مشاهده ی تخلف توسط پلیس بی شک با افراد خاطی سرویس مدارس برخورد خواهد شد و مجوز آن ها ابطال خواهد شد.

*در سال تحصیلی گذشته تصادف منجر به فوت توسط سرویس مدارس در استان داشته ایم ؟

خوشبختانه با بررسی هایی که ما انجام دادیم در طی چند سال گذشته در بحث تصادفات سرویس مدارس در سطح استان ؛تصادفات منجر به جرح و فوت نداشته ایم اگر موردی بوده خسارتی بوده است.

*سردار هادیان فر یک پیشنهاد داده اند مبنی بر شناور شدن ساعات ادارات تا روز ۱۷ مهر ماه، آیا در استان بوشهر نیز شما با  استانداری در این خصوص هماهنگی هایی داشته اید؟

بله این یک طرح کلی هست برای اینکه بار ترافیک و حجم ترافیکی  در ۱۰ روز اول مهر ماه که مصادف با بازگشایی مدارس و دانشگاههاافزایش پیدا می کند تحت کنترل باشد.  تدابیرریاست محترم پلیس راهور ناجا به استان ها ابلاغ شده و الان که در حال صحبت با شما هستم مکاتبه با استاندار محترم استان انجام شده که انشالله در این چند روز کارکنان مراکز دولتی طوری رفت و آمد کنند که تداخلی با زمان بازگشایی  و تعطیلی مدارس صورت نگیرد.

 

 

نام:
ایمیل:
* نظر: