کد خبر: ۵۴۴۵۹
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۸
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر گفت: در سال جاری تولید بیش از 600 هزار تن گوجه فرنگی پیش بینی شده است.

لحظه نیوز :

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر گفت: در سال جاری تولید بیش از 600 هزار تن گوجه فرنگی پیش بینی شده است.

سعید زرین‌فردر نشست کارگروه تخصصی محصولات کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه یکی از ظرفیت‌های مهم استان بوشهر تولید گوجه فرنگی خارج از فصل است، اظهار کرد: امسال 11 هزار و  300 هکتار اراضی برای کشت گوجه فرنگی خارج از فصل اختصاص یافته است. 

وی با بیان اینکه تولید نشاء گوجه فرنگی استان بوشهر دارای رتبه برتر در کشور است، خاطر نشان کرد: بر اساس تقویم کشت گوجه فرنگی در استان بوشهر این محصول در مدت چهارماه از مرداد ماه تا آبان در اراضی کشت و برداشت آن نیز از اواسط آبان آغاز می‌شود و تا اردیبهشت سال بعد ادامه دارد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر پیش بینی تولید گوجه فرنگی امسال را بیش از  600  هزار تن دانست و تصریح کرد: سال گذشته  130  هزار تن محصول گوجه فرنگی استان بوشهر به خارج از کشور صادر شد.

زرین‌فر با تاکید بر زمینه سازی برای افزایش محصول گوجه فرنگی استان بوشهر گفت: برای افزایش صادرات محصولات کشاورزی استان بوشهر بازارچه‌های صادراتی در کشورهای مختلف ایجاد می‌شود و پیگیری‌های لازم برای این مهم از سوی تولیدکنندگان، تجار و بازرگانان انجام می‌شود.

وی بیان کرد: راه‌اندازی بازارچه‌‌های جدید برای صادرات گوجه فرنگی استان بوشهر در کشورهای مختلف از جمله روسیه، قطر، پاکستان، افغانستان، عراق، سوریه و دیگر کشورها پیگیری می‌شود.

معاون استاندار بوشهر با تاکید بر پیش بینی خرید توافقی محصول گوجه فرنگی از کشاورزان استان بوشهر از سوی تعاون روستایی تصریح کرد: فعال شدن تشکل‌های کشاورزی و برنامه‌ریزی برای حمل و نقل این محصول در زمان برداشت مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

سعید زرین‌فر با بیان اینکه سه کارخانه فراوری محصول گوجه فرنگی در استان فعال است، افزود: 20 درصد تولید گوجه فرنگی استان بوشهر در  3  کارخانه فرآوری و تبدیل به محصولات دیگر می‌شود و قرار است تسهیلات سرمایه در گردش  واحدهای صنایع فرآوری تامین شود.

وی با تاکید بر بازاریابی برای فروش این محصول افزود: اتاق بازرگانی بوشهر در زمینه بازاریابی داخلی و خارجی محصول گوجه فرنگی فعالیت می‌کند.

منبع : ایسنا

نام:
ایمیل:
* نظر: