کد خبر: ۵۴۴۰۱
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵
وضعیت این روزهای کشور شده مشابه بعضی سکانس های اخراجی های یک؛ البته بسیار حرفه ای تر و بهتر؛ حاجی گیرینف های پشت میز اینقدر زیاد و حال بهم زن شده اند که آدم دلش می خواهد به جای شان بایرام لودر و بیژن بزغاله بنشیند و مدیریت کند!
لحظه نیوز/ مصطفی ارجمند

 وضعیت این روزهای کشور شده مشابه بعضی سکانس های اخراجی های یک؛ البته بسیار حرفه ای تر و بهتر؛ حاجی گیرینف های پشت میز اینقدر زیاد و حال بهم زن شده اند که آدم دلش می خواهد به جای شان بایرام لودر و بیژن بزغاله بنشیند و مدیریت کند!

این روزها اگر چه حال دل عوام الناس از شنیدن بگیر و ببند مسئولان کثیف کشور خوب است اما یک واقعیت را نمی شود نادیده گرفت: هر چه بیشتر چوب در فاضلاب فساد مسئولان چرخانده می شود بیشتر بوی تعفن اش، روح را آزار می دهد!

وقتی حداد عادل به دوربین زل می زند و می گوید دخترم با پسری از خانواده شهید پرور آمریکا ازدواج کرده... وقتی معاون وزیر ورزش بدون اینکه ذره ای خجالت بکشد در مقابل سوال مجری که پسرت از خوشگذرانی لاکچری اش عکس می گذارد می گوید الان ماشین ندارد و اسنپ سوار می شود!

وقتی نماینده ابهر در تبلیغات انتخاباتی اش با واژه یا علی رای می دزدد و امروز خودش را به جرم فساد گرفته اند... وقتی خاوری شاه دزد، بخشنامه مبارزه با فساد صادر می کند و امروز با پول مردم در کانادا خوش خوشانه زیست می کند!

وقتی رئیس دفتر رئیس سابق قوه قضاییه را به جرم فساد می گیرند و ... تنها چیزی که به ذهن تداعی می شود این است که دقیقا مردم را چه فرض کرده اند؟!!

واقعا تهوع آور نیست همانها که در صف اول راهپیمایی های دندان شکن، مشت بر دهان آمریکا می کوبند فرزندان شان را برای زندگی بهتر به همان جا می فرستند؟!

به هیچ وجه با لذت بردن مسئولان و قوم و قبیله شان در ایران یا هر جای دیگری مخالف نیستم، نوش جان شان! اما چرا وقتی که خود هیچ قید و بندی برای عشق و حال و لذت شان قائل نیستند مدام برای مردمِ پر از درد فقر و نداری، بخشنامه و دستورالعمل اخلاق تنظیم می کنند و خطابه می خوانند؟!

انگار توصیه به معنویت و اخلاق و حجاب و نماز و روزه و خمس و زکات از نظر برخی مسئولان، فقط برای مردم است و جای مهر درست کردن بر پیشانی و خون مکیدن و زالو صفتی، برای خودشان!

نتیجه این حجم از رفتار ریاکارانه هم همان شده که امروز می بینیم؛ جوانان و نوجوانان کشور فرسنگ ها از وصایای معنوی مسئولان فاصله گرفته اند و گاه احساس می کنم نه تنها به قرائت رسمی دین در کشور، که به اخلاق هم باوری ندارند!

پیش از آنکه دیر شود باید فکری کرد وگرنه نسل واتس اپ و تلگرام و اینستاگرام و‌ ... را با وعظ و نصیحت ریاکارانه نمی توان بازی داد و پایان این مسیر، برای همه دردناک خواهد بود!

نام:
ایمیل:
* نظر: