کد خبر: ۵۴۳۹۹
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۷
چندیست آسمان کاراته بوشهر آبی نیست و دلیل آن مه گرفتگی فضای هیئت کاراته استان بوشهر می باشد. هرچند هیات کاراته استان در طی سالیان دور گذشته نیز چندان هیئت ورزشی موفقی برای استان بوشهر نبوده است. لکن حوادثی در سال گذشته غبار تیره بیش از پیش بر آن گسترده و امید علاقمندان به این رشته زیبای ورزشی را تبدیل به یأس و ناامیدی کرده است .
اختصاصی لحظه نیوز

چندیست آسمان کاراته بوشهر آبی نیست و دلیل آن مه گرفتگی فضای هیئت کاراته استان بوشهر می باشد.
هرچند هیات کاراته استان در طی سالیان دور گذشته نیز چندان هیئت ورزشی موفقی برای استان بوشهر نبوده است. لکن حوادثی در سال گذشته غبار تیره بیش از پیش بر آن گسترده و امید علاقمندان به این رشته زیبای ورزشی را تبدیل به یأس و ناامیدی کرده است.


مشکلاتی همچون ضعف مدیریتی ، حذف مربیان و ورزشکاران برتر استان، شکست در تمامی مسابقات کشوری، عدم پشتیبانی از استعدادهای استان و بعضاً حذف آنها، اعطای امتیازات خاص و غیر موجه به نورچشمیهایی از جمله درجات داوری و ارتقاء دان ها و حتی عدم توان برگزاری مطلوب مسابقات استانی، عدم تعامل با داوران ممتاز و آسیایی استان که باعث عدم همکاری آنها با هیات گردیده است و بسیاری از موارد دیگر از مشکلاتی که دامنگیر هیئت کاراته استان بوشهر می باشد، اما مشکل بزرگتری نیز وجود دارد تا کنون کمتر به آن پرداخته شده است.


عمده ترین دلیل  نپرداختن به این موضوع نه آن بوده که برای اثبات این مشکل اسناد کافی در دست نیست بلکه دلیل آن این است که طرح و شکافتن چنین تخلفی بار حقوقی سنگینی برای مرتکبین این تخلف و همچنین حامیان ایشان دارد.


در طی چند ماه گذشته برخی از علاقه مندان و دلسوزان کاراته استان اشاراتی به اسنادی دال بر وجود چنین تخلفاتی در اختیار اداره کل ورزش و جوانان استان قرار داده اند و پس از پیگیری های آن اداره کل موارد مثبت دیگری که مویٔد موضوع مورد اشاره باشند نیز به دست آمده است. لیکن بعضی از مسئولین با وجود اطلاع یافتن از این گونه سوء استفاده ها تاکنون اقدام قاطعی جهت رفع مشکل ننموده اند و در مقابل این تخلف و حق خوری آشکار سکوت اختیار کرده اند.


دلیل وجود حاشیه امن برای ریاست هیات کاراته استان چیست ؟

چرا با گذشت ۱۰ سال از آغاز ریاست ایشان هرگز ملزم به ارائه بیلان مالی به مجمع این هیات نگردیده است ؟

چرا موضوع مالی هیات کاراته استان مورد توجه و بررسی اداره کل ورزش و جوانان استان قرار نمی گیرد ؟

لازم به توضیح است که جناب زیدی ریاست هیات کاراته بوشهر به جای دریافت وجوه مربوط به کاراته از فعالین این رشته ورزشی در حساب های رسمی هیئت کاراته، حساب های بانکی فرزندان و بعضاً سایر بستگان خود را معرفی می نموده و از این طریق وجوه در یافت می گردیده است.

بر طبق برآوردهای به عمل آمده بخش عمده‌ای از این مبالغ هرگز مصرف کاراته استان نگردیده است. همچنین جناب زیدی برخی از وجوه را از طریق یک دستگاه پوز که مستقر در دفتر هیات کاراته بود، متعلق به شخصی به نام علی نامداری وصول می نموده است. که متاسفانه بخش عمده از این وجوه هرگز در عرصه کاراته استان بوشهر هزینه نگردیده است و امورات شخصی گردیده است.


جای سوال اینجاست، چه زمانی به این تخلفات رسیدگی خواهد شد ؟


چرا تا کنون مسئولین در این مورد سکوت نموده و به جای احقاق حقوق ورزشکاران استان پرده بر تخلفات هیات افکنده اند ؟
امیدواریم هرچه سریعتر دامن کاراته استان بوشهر از وجود چنین افرادی که علاوه بر ناتوانی و سوء مدیریت در حال کسب منافع مالی شخصی می باشند و  دست کسانی که هتاکانه سایرین را متهم به عدم امانت داری می نمایند را کوتاه نماید.
نام:
ایمیل:
* نظر: