کد خبر: ۵۴۳۹۰
تاریخ انتشار: ۲۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۵
جالب است بدانید که:

لحظه نیوز:

شاید باورکردنی نباشد اما سالها پیش خودکشی با مجازاتی سنگین همراه بود. درواقع اگر فردی خودکشی می‌کرد. نه تنها اجازه زندگی نداشت بلکه تنبیهی شدید هم می‌شد.

به گزارش لحظه نیوز به نقل از  اقتصادآنلاین ، خودکشی در بسیاری از جوامع و ادیان ممنوع است و موضوعی منفی تلقی می شود اما شاید بسیار عجیب باشد اگر بدانید خودکشی در برخی جوامع در قرن نوزدهم با مجازات هایی عجیب همراه می شد.

در اواخر قرن نوزدهم، تلاش برای خودکشی با جرم قتل برابری می کرد. درواقع از دید مجریان قانون فردی که خودکشی می کرد قاتل محسوب می شد و باید مجازات می شد. اما چگونه؟

پس از ظهور مسیحیت در غرب بسیاری از افراد از فرامین کتاب مقدس تبعیت می کردند، یکی از این فرامین حفاظت از جان انسان ها و عدم خودکشی بود. درواقع در تعالیم مسیحیان هر نوع آسیب به خود جرم محسوب می شود. بر همین اساس بود که اگر فردی دیده می شد که در حال خودکشی بود، نه تنها تقبیح می شد، بلکه حتی اموال وی مصادره و خودش نیز محکوم شناخته می شد و ناچار بود از حبس تا مجازت اعدام را تحمل کند. این رسم به مرور زمان کمرنگ تر شد. گرچه هنوز هم در اغلب جوامع خودکشی ناپسند است اما برخی کشورها اتانازی یا همان مرگ شیرین خودخواسته را برای برخی افراد با بیماری ها یا شرایط خاص مجاز کرده اند.

نام:
ایمیل:
* نظر: