کد خبر: ۵۴۳۸۳
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷
مدیر کل زندانهای استان بوشهر در گفتگو با اهالی رسانه آمار ورودی به زندان در استان بوشهر را نسبت به سال گذشته را با 5 درصد کاهش برشمرد و افزود : با فرا رسیدن عید غدیر خم از مجموع ۲۶۰۰ تا ۲۷۰۰ زندانی استان بوشهر ۱۰ درصد این افراد مشمول رافت اسلامی قرار خواهند گرفت ، البته عفو شامل افرادی که فاقد سابقه کیفری ، داشتن اخلاق حسنه در طول مدت حبس و یا سرپرست خانوار باشند خواهد شد.

لحظه نیوز :

مدیرکل زندانهای استان بوشهر در گفتگو با اهالی رسانه  آمار ورودی به زندان  در استان بوشهر را  نسبت به سال گذشته  را با  5 درصد  کاهش برشمرد و افزود : با فرا رسیدن عید غدیر خم  از مجموع ۲۶۰۰ تا ۲۷۰۰ زندانی استان بوشهر ۱۰ درصد این افراد مشمول رافت اسلامی قرار خواهند گرفت ، البته عفو  شامل افرادی  که فاقد سابقه کیفری ، داشتن اخلاق حسنه در طول مدت حبس  و یا سرپرست خانوار باشند خواهد شد.

طباطبائی بیشترین فراوانی کیفری، در  سطح استان را  مربوط به سرقت های خرد دانست که مواد مخدرو جرائم علیه اشخاص در رتبه های بعدی می باشند.

وی در خصوص استفاده از ابزار الکترونیکی در زندان استان بوشهر گفت : یکی از ظرفیت هایی که در قانون برای کاهش آسیب ها در نظر گرفته شده است ، استفاده از ابزارهای الکترونیکی است، که بستر آن را فراهم نموده ایم و همکاران  ما دوره های لازم را دیده اند، ما این آمادگی را داریم تا در صورت جذب اعتبار آن را عملی کنیم ،پیش بینی ما این است که حدودا ۷ یا ۸ درصد زندانیان از دست بند یا پابند استفاده کنند.

وی در پاسخ به خبرنگار لحظه نیوز در خصوص وضعیت کاهش یا افزایش زنان در زندان های استان گفت : تعداد زنان زندانی کمتر از یک درصد است که با توجه به آمار کشور درصد بسیار قابل توجهی است.ایشان در خصوص افراد زندانی مهریه اظهار داشت: در حال حاضر 53 نفر زندانی مهریه در زندان های استان بوشهر داریم .

در ادامه ی نشست رسانه ای مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی استان بوشهر خبرنگاران به کانون اصلاح و تربیت اداره ی کل زندانها دعوت شدند و ملاکی ریاست این کانون توضیحاتی را در خصوص وضعیت زندگی ،آموزشی و روانشناختی این نوجوانان ارائه نمود.

بازدید از زندان مرکزی بوشهر با همراهی روابط عمومی  ، ریاست زندان و روحانیون مستقر در زندان نیز برای خبرنگاران فراهم گردید. توضیحاتی در خصوص تعداد اندرزگاهها ، خدمات روانشناسی، زورخانه،کتابخانه،سالن های ورزشی فوتسال و فوتبال، اتاق رایانه ، کارگاه نجاری با حضور در هر هر یک  در اختیار رسانه ها قرار گرفت که در نوع خود جالب بود.بازدید از بند زنان و کارگاه صنایع دستی مربوط به کارهای دستی این بند،  بخش پایانی بازدید خبرنگاران بود که مورد توجه قرار گرفت.

*پ-ن به دلیل شرایط حفظ حریم شخصی افراد دوربین در دسترس خبرنگاران برای عکاسی قرار نگرفت.

نام:
ایمیل:
* نظر: