زندگی مردم کره شمالی ترکیبی از فقر، تبلیغات و جنگ گرایی شدید است. به همین علت داستان‌های زیادی درباره‌ی کارهایی که دولت برای جلوه دادن خود به‌ عنوان یک کشور واقعی و کسی که مخالف دیکتاتوری واقعی است انجام می‌دهد را، می‌توان همه‌جا شنید. هر بار، کره شمالی کار عجیبی انجام می‌دهد و به دنیا شکننده بودن خود را یادآوری می‌کند. کره شمالی نمونه‌ی واقعی کشوری است که با عقاید عجیب یک شخص و توهمات او اداره می‌شود.

در اینجا عجیب‌ترین داستان‌ها درباره کره شمالی، حقایقی درباره فقر و ماهیت عقب‌مانده مردم برای نشان دادن میزان سورئال بودن این کشور بیان می‌گردد، پس همراهمان باشید.

 

آن‌ها با بالن‌های زباله به مردم کره جنوبی حمله کردند

داستان‌هایی عجیب درباره کره شمالی که 100% واقعیت دارند

آزمایش بمب هیدروژنی سال 2016 توسط کره شمالی، بی‌درنگ توسط بالن‌های تبلیغاتی کره جنوبی برفراز DMZ پاسخ داده شد. متعاقباً کره شمالی این عمل را با شلیک پیاپی بالن‌های خود پاسخ دارد، اما این بالن‌ها فقط حاوی تبلیغات نبودند، بلکه با زباله پر شده بودند.

این بالن‌ها حاوی ته سیگار و دستمال کاغذی‎های مصرف‌ شده بودند. مقامات کره جنوبی نگران ترکیبات بیوشیمیایی این بالن‌ها بودند اما در آن‌ها تنها زباله یافتند.

 

آن‌ها نامه‌ای از آبراهام لینکلن را برای اوباما منتشر کردند

داستان‌هایی عجیب درباره کره شمالی که 100% واقعیت دارند

توهین به مقامات کره جنوبی و آمریکا برای کره شمالی تبدیل به یک عادت شده است. در آوریل 2016 آن‌ها یک‌ قدم جلوتر رفتند و نامه‌ای از آبراهام لینکلن در قرن شانزدهم را برای اوباما فرستادند. این نامه در وب‌سایت‌های داخلی کشور منتشر شد و نام آن "نصیحت لینکلن به اوباما" نام گرفت.

آن‌ها در این نامه نوشتند که اوباما نیز مانند لینکلن خیال‌های زیادی در سر دارد و متهم به انبار کردن سلاح‌ هسته‌ای است، درحالی‌که آمریکا از کره خواسته بود که تسلیحات خود را کاهش دهد. در این نامه لینکلن خود را زیر اتوبوس پرت کرده بود و گفته بود که مردم آمریکا دیگر گول رئیس‌جمهور خود را نخواهند خورد.

 

آن‌ها برای ترساندن کره جنوبی یک شهر قلابی ساختند

داستان‌هایی عجیب درباره کره شمالی که 100% واقعیت دارند

روستای مرزی کیجونگ دونگ در کره شمالی دارای مسیرهای ورزشی، خانه‌ها و ادارات، یک مدرسه، یک برج رادیویی بزرگ، مزارع گندم، خدمات نگهداری و حتی بیمارستان است. این شهر تنها چیزی که ندارد، انسان است. این شهر فقط برای ترساندن کره جنوبی ساخته‌ شده است.

تا سال 2014 کره شمالی از این مکان برای هشدار با میکروفن به کره جنوبی استفاده می‌کرد. سپس هردو کره باهم توافق کردند که از تبلیغات و تهدید به این شکل دست‌بردارند.

 

در مدارس تبلیغات منفی و خشونت‌آمیزی وجود دارد

داستان‌هایی عجیب درباره کره شمالی که 100% واقعیت دارند

گردشگران در کره شمالی از تبلیغات همه‌گیر صحبت می‌کنند. از تابلوهای تبلیغاتی بزرگ تا تبلیغات کوچک توسط مقامات پیونگ‌یانگ، تصاویر خانواده کیم و شکوه آن‌ها در همه‌جا دیده می‌شود. این تبلیغات در مدارس، خشونت‌آمیزتر است و هدف آن‌ها شستشوی اذهان جوانان نسبت به فلسفه اتکای به‌ نفس است.

این تبلیغات بر روی دیوارها صورت می‌گیرد که در بیشتر آن‌ها صحنه‌های رفتار مهربانانه رئیس‌جمهور با مردم به تصویر کشیده شده است. در تبلیغات دیگر، کودکان در حال کشتن سربازان آمریکایی هستند.

 

یک‌بار نزدیک بود از پشت تنه یک درخت وارد جنگ شوند

داستان‌هایی عجیب درباره کره شمالی که 100% واقعیت دارند

حادثه قتل با تبر در سال 1976 به‌عنوان یک اتفاق ساده شروع شد اما نزدیک بود تبدیل به یک جنگ شود. کره‌ای‌ها تلاش می‌کردند که در سه‌ نقطه از منطقه حفاظت‌شده UN، آمریکایی‌ها را به گروگان بگیرند. اما درخت مانع از دید کامل کره‌ای‌ها می‌شد، پس یک نظامی آمریکایی درصدد پایان دادن به مسئله برآمد. سربازان کره‌ای در پشت درخت در کمین سربازان آمریکایی بودند، درختی که به اعتقاد آن‌ها توسط شخص کیم ای سونگ کاشته شده بود. آن‌ها با تبر به دو سرباز آمریکایی حمله کرده و آن‌ها را کشتند.

آمریکا با کمک سربازان خود سعی کرد درخت را جابجا کند و بخش عظیمی از سربازان خود را با ماشین‌های سنگین و تانک به جلو اعزام کرد و تمامی سربازان آن‌ها در کره جنوبی به حالت آماده‌باش قرار گرفتند. درخت را بلافاصله بریدند و دو پست مراقبت کره شمالی نابود شد اما کنده درخت به‌عنوان نماد قدرت UN در منطقه باقی ماند.

 

آن‌ها افرادی را استخدام کردند که تیمشان را در جام جهانی تشویق کند

داستان‌هایی عجیب درباره کره شمالی که 100% واقعیت دارند

قوانین خروج از کشور بسیار سخت است اما این کشور طرفداران زیادی برای تشویق تیم‌های ورزشی خود در آفریقای شمالی دارد، آن‌ها از چینی‌ها برای این کار استفاده کردند.

یکی از مسئولین برگزاری مسابقات در برزیل گفت: «به ما گفته شد که طرفداران کره شمالی از اهالی این کشور نیستند، آن‌ها چینی‌هایی هستند که برای تشویق کره شمالی به اینجا آمده‌اند. نتوانستم کسی را پیدا کنم که بتواند حقیقت ماجرا را به من بگوید.»

 

آن‌ها برای ساختن یک گودزیلای کره شمالی، یکی از کارگردانان کره جنوبی را به گروگان گرفتند

داستان‌هایی عجیب درباره کره شمالی که 100% واقعیت دارند

شین سانگ اوک، نامی آشنا در صنعت فیلم‌سازی کره جنوبی است. در سال 1976 او را با فریب به هنگ‌کنگ آورند و توسط واحدهای کره شمالی به گروگان گرفته شد. طی 5 سال بعدی ذهن او را شستشو دادند. در سال 1983 او به ملاقات کیم جونگ ایل آمد و متوجه شد که همسر قبلی او نیز گروگان گرفته‌ شده بوده است. او در سال 1986 از کره گریخت و به هالیوود رفت. طی دهه‌های اخیر او تنها یکی از گروگان‌های این خانواده بوده است.

 

گردشگران مباشر دارند و مباشران، مباشرانی دیگر

داستان‌هایی عجیب درباره کره شمالی که 100% واقعیت دارند

اگر بخواهید به‌عنوان یک گردشگر به کره شمالی بروید، باید دو مباشر همراه خود داشته باشید. آن‌ها به شما می‌گویند که با چه کسی حق صحبت دارید، به چه مکان‌هایی می‌توانید بروید، چه‌کارهایی می‌توانید انجام دهید و مهم‌تر آنکه چه‌کارهایی را هرگز نباید انجام دهید. حالا چرا دو مباشر؟ برای اینکه یکی از مباشران مراقب دیگری باشد.

 

آن‌ها مجبورتان می‌کنند که فرم مشتریان بسیار وحشت‌زده را پر کنید

داستان‌هایی عجیب درباره کره شمالی که 100% واقعیت دارند

درحالی‌که خروج از این کشور به‌عنوان یک شهروند بسیار کار دشواری است، اما می‌توان به‌عنوان گردشگر وارد آن شد. وقتی وارد پیونگ‌یانگ می‌شوید باید فرمی مبنی بر عدم حمل سلاح‌ قتاله و حمل دارو را امضا کنید و تمام وسایل الکترونیکی خود را تحویل دهید. هیچ‌یک از این‌ها را نمی‌توانید وارد کشور کنید.

 

آن‌ها یک هتل بسیار لوکس و بزرگ ساختند اما هرگز آن را افتتاح نکردند

داستان‌هایی عجیب درباره کره شمالی که 100% واقعیت دارند

کره شمالی فقط به دنبال ظواهر است. پس چه‌ کاری باید بکند تا کشورش را به‌گونه‌ای جلوه دهد که در واقع آنجور نیست؟ ساختن یک هتل بزرگ در پایتخت که هیچ‌کس فراموش نکند، راه حل خوبی به نظر می‎رسد. این هتل که به شکل یک موشک بزرگ است دارای 105 طبقه است که چهل و نهمین ساختمان بلند در جهان است. این هتل 7هزار اتاق و 5 رستوران دارد اما هیچ میهمانی برای اقامت در آن وجود ندارد، زیرا به خاطر مشکلات اقتصادی هرگز تکمیل‌ نشده است. این هتل دهه‌هاست که به این شکل باقی‌ مانده است. ساخت این هتل بارها شروع‌ شده و نیمه‌کاره رها شده است.

 

اگر می‌خواهید عکسی از کیم ایل چونگ بگیرید، باید از مجسمه او به‌ صورت ایستاده عکس بگیرید

داستان‌هایی عجیب درباره کره شمالی که 100% واقعیت دارند

رژیم قوانین سختی درباره عکاسی از مجسمه‌های کیم ایل سونگ، پسرش کیم جونگ ایل و نوه‌اش کیم جونگ اون دارد. بخشی از قوانین به شرح زیر می‌باشد:

  • اگر می‌خواهید از این اشخاص عکس بگیرید، باید نمای کلی آن‌ها یعنی از سر تا انگشتان را عکس بگیرید.
  • عکس‌های گرفته‌ شده را نباید پاره کنید، یا دور بیاندازید یا به‌ عنوان کاغذ باطله استفاده کنید.
  • وقتی روبروی مجسمه او می‌ایستید، باید در برابرش تعظیم کنید.

 

آن‌ها گردشگران آمریکایی را به موزه می‌برند تا مردگان آمریکایی را در آنجا ستایش کنند

داستان‌هایی عجیب درباره کره شمالی که 100% واقعیت دارند

موزه جنگ و آزادی سرزمین پدری، جاذبه‌ای گردشگری در کره شمالی است که گردشگران آمریکایی را به آنجا می‌برند. این موزه مربوط به سربازان کشته‌ شده آمریکایی در مقابل جنگ با کره‌ای‌هاست.

در این جنگ که میان سربازان سازمان ملل و کره شمالی درگرفت، آن‌ها سلاح‌های آمریکایی‌ها را گرفته و در کنار اشیاء ضبط‌ شده‎ی دیگر در موزه نگهداری می‌کنند. سربازان DPRK به‌عنوان یک راهنما عمل می‌کنند و قسمت‌های مختلف موزه را به گردشگران نشان می‌دهند. برای آن‌ها احساسات آمریکایی‌ها هیچ اهمیتی ندارد.

 

آن‌ها موزه دیگری ساخته و به خشونت‌های آمریکایی‌ها اختصاص دادند

داستان‌هایی عجیب درباره کره شمالی که 100% واقعیت دارند

این موزه که در جنوب کره شمالی قرار دارد، در سال 2014 به احترام شهروندان DPRK که بی‌رحمانه طی قتل‌عام سینکون کشته‌ شده بودند بازگشایی شد، جایی که 35000 نفر طی یک دوره سه‌ماهه به قتل رسیدند.

اما تاریخ شناسان هنوز نمی‌دانند که در این قتل‌عام چه اتفاقی افتاده، نقش آمریکایی‌ها در این میان چه بوده و حتی اینکه اصلاً قتل‌عامی در کار بوده است یا خیر. افسر آمریکایی به خاطر کشتن کسانی که هرگز وجود نداشتند، سرزنش شد و بسیاری از محققان بر این باورند که این مردم توسط کمونیست‌ها کشته‌ شدند.

چیزی که مشهود است، سرزنش آمریکا توسط کره شمالی است و این موزه شامل عکس‌های متعددی است که نشان‌دهنده‎ی حمله‎ی آمریکایی‌ها به مردم است. این عکس‌ها به‌صورت باورنکردنی گرافیکی هستند.

 

آن‌ها انتخابات دارند، اما کسی را انتخاب نمی‌کنند

داستان‌هایی عجیب درباره کره شمالی که 100% واقعیت دارند

باوجود دیکتاتوری و فساد دولت کره شمالی، آن‌ها همیشه انتخابات برگزار می‌کنند که برای نمایش عمومی است. انتخابات پارلمانی هر 5 سال یک‌بار برای انتخاب افراد عالی دولتی برگزار می‌شود، اما هر منطقه تنها یک کاندید دارد که شخصاً توسط کیم جونگ اون انتخاب می‌شود.

هدف از این انتخابات درواقع سرشماری است، پس رأی دادن درواقع اجباری است. قوانین رأی دادن در روستاها شدیدا بررسی می‌شود و هرکسی که رأی ندهد بشدت تنبیه می‌شود. در آخرین سرشماری در سال 2014 ، 99.97% مردم مشارکت داشتند که نسبت به سال 2009 یک درصد افت داشت. آن انتخابات به دلایل نامشخص یک سال عقب افتاد.

 

آن‌ها یک وب‌سایت رسمی دارند اما نه به زبان کره‌ای

داستان‌هایی عجیب درباره کره شمالی که 100% واقعیت دارند

در این وب‌سایت کره‌ای که در ظاهر مردمانش را افرادی آزاد نشان می‌دهد، می‌توان شاهد تصاویر بناهای تاریخی، سازه‌های جدید، بخش‌هایی درباره گردشگری و تجارت به زبان غیر کره‌ای بود. این وب‌سایت برای خارجی‌هاست، زیرا کره شمالی یا اینترنتی ندارد، یا اینترنت آن بسیار ضعیف است.

در این وب‌سایت، تبلیغات کاملاً استاندارد کره‌ شمالی مربوط به پیروزی افتخارآمیز آن‌ها در جنگ، حمله کشتی‌های آمریکایی و سربازان شجاع کشور به نمایش گذاشته‌ شده است. طبیعتاً هیچ کجا اشاره‌ای به کره شمالی نشده است و فقط از کلمه کره استفاده کرده‌اند.

 

کیم جونگ اون و رأی او برای منع پوشیدن لباس به سبک غربی

داستان‌هایی عجیب درباره کره شمالی که 100% واقعیت دارند

کیم جونگ اون در حین آماده‌سازی برای حزب کنگره در ماه می 2016 رأی نهایی را درباره پوشیدن لباس غربی توسط کره‌ای‌ها اعلام کرد. ازجمله مواردی که پلیس حق پیگیری آن‌ها را دارد عبارت‌اند از تی‌شرت، دامن‌های کوتاه، شلوار جین، سوراخ کردن بدن (پیرسینگ) و موهای بلند. او دستور داده که مردان موهای خود را به سبک او کوتاه کنند. این قانون شامل حال تمام مردم کره مخصوصاً کسانی است که در روستاهای مرزی نزدیک به چین زندگی می‌کنند.

به نظر می‌رسد زندگی کردن در کره شمالی واقعا طاقت‌فرسا باشد!