کد خبر: ۵۴۳۴۴
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۱

لحظه نیوز : در حرکتی خلاقانه ، خبرنگاران رسانه های بوشهر به مناسبت روز خبرنگار با همراهی معاونت عمرانی استانداری بوشهر  دکتر مهرداد ستوده به بازدید از پروژه های در دست اجرای  استان پرداختند.

این تور باحضور در گلزار شهدای اهرم که با استقبال شورای شهر و شهرداری اهرم از تیم رسانه ای قرار گرفت آغاز گردید.

بازدید از پلان جانمایی و اجرای طرح سد مخزنی خائیز (تنگستان)و پروژه ی راه آهن شیراز به بوشهر  نیز در برنامه ی بازدید این تور قرار گرفت.

پروژه احداث راه آهن شیراز به بوشهر ۴٣٧ کیلومتر  است  که در حال حاضر  عملیات اجرایی قطعه ١٠ آن آغاز شده است. مدیرکل راه و شهرسازی استان بوشهر میزان پیشرفت فیزیکی این قطعه را پنج درصد عنوان کرد و افزود: طبق پیش بینی‌های به عمل آمده قرار است این قطعه طی ۴٨ ماه به اتمام برسد.

وی با بیان اینکه این پروژه سخت‌ترین قطعه راه‌آهن شیراز به بوشهر است، گفت: قطعه ١٠ ، گلوگاه این پروژه محسوب می‌ گردد و از ۶ کیلومتر پل کل پروژه، سه کیلومتر آن در این قطعه احداث خواهد شد.رستمی افزود: اگر مسأله فاینانس آن حل شود مشکلی در احداث این پروژه وجود ندارد.

ایشان اعتبار ساخت پروژه قطعه ١٠ راه آهن شیراز - بوشهر را ٢٣۵ میلیارد تومان عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه به افزایش قیمت‌ها پیش‌بینی می‌شود برای اتمام این پروژه ۴٠٠ میلیارد هزینه صرف شود.وی در پایان گفت: این پروژه دارای ١٧ پل خاص به طول دو هزار و ٩٠٠ متر است.

بازدید از پروژه آبیاری تحت فشار نخیلات بخش سعدآباد شهرستان دشتستان نیز با همراهی سرپرست فرمانداری دشتستان ،مدیران اجرایی استان و بخشدار سعدآباد انجام شد که مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دشتستان در خصوص نحوه ی اجرای پروژه توضیحاتی را ارائه نمودند.

بازدید از آب شیرین کن شهر بوشهر  وپروژه ی اورژانس هسته ای و عمومی بیمارستان شهدای خلیج فارس از دیگر پروژه های مورد بازدید این تور رسانه ای بود.

 

 

نام:
ایمیل:
* نظر: