کد خبر: ۵۴۳۳۹
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۷

لحظه نیوز: ۳ هزار ویال نانوداروی ضدسرطان نانویی به کشور سوریه صادر شده است. ارمنستان، لبنان، عراق، عمان، تایلند و اسپانیا مقاصد صادراتی بعدی این محصولات هستند.

به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، شرکت ایرانی تولید کننده نانو دارو موفق به صادرات محصولات دارویی به کشورهای مختلف آسیایی شده و همچنین در حال طی مراحل قانونی برای صادرات به اروپا است.

مهناز قمی، مدیرعامل این شرکت ضمن تاکید بر تداوم توسعه بازار نانودارو این کشور در خارج از کشور گفت: تاکنون ۳ هزار ویال نانوداروی ضدسرطان سینادوکسوزوم به کشور سوریه صادر شده است. همچنین برای صادرات این نانوداروی ضدسرطان به ارمنستان، لبنان و عراق نیز مراحل قانونی ثبت دارو در حال انجام است.

قمی درباره محصولات در دست توسعه این شرکت گفت: چهار داروی شیمی‌درمانی برپایه نانولیپوزوم، ۵ مکمل بر پایه مایسل و سه محصول برپایه ژل و پماد نیز در دست توسعه است که انتظار می‌رود تا پایان سال جاری دو محصول به مرحله تولید برسند.

وی با بیان اینکه به فروش قابل توجه این نانومحصولات در بازار داخل گفت: این نانوداروها در بازار مورد پذیرش قرار گرفته و مردم به این داروها اعتماد پیدا کرده‌اند به طوری که در طول یک سال گذشته فروش این محصولات در بازار داخل ۲۰۰ درصد رشد داشته است. بازخورد مثبت دارو در بازار و راهبردهای بازریابی از جمله دلایل رشد فروش این محصولات بوده است.

مدیر عامل این شرکت ادامه داد: البته ما تلاش‌های زیادی برای ایجاد اعتماد عمومی روی این محصولات کرده‌ایم برای مثال برای دارو سیناکورکومین ۳۰ آزمون بالینی انجام شده که نتایج آن روی سایت شرکت قابل دسترسی بوده و بخشی از نتایج آن نیز به صورت مقالات علمی منتشر شده است. همچنین پتنت فناوری سینادوکسوزوم نیز در دفتر اختراعات آمریکا به ثبت رسیده است.

وی عنوان کرد: کورکومین به علت عدم انحلال در آب، قابلیت جذب توسط بدن را ندارد، لذا محلول سازی کورکومین در محیط آبی دارای اهمیت فراوانی است. این شرکت با استفاده از فناوری‌نانو انحلال‌پذیری کورکومین را در بدن افزایش داده است. به طور کلی مهم‌ترین اثرات کورکومین اثرات ضدالتهابی، آنتی اکسیدانی و پیشگیری کننده از سرطان است.

برچسب ها: لحظه نیوز ، قرص ، نانو
نام:
ایمیل:
* نظر: