کد خبر: ۵۴۲۷۸
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۵
لحظه نیوز : مدیر کل کمیته امداد استان بوشهر از فراگیری مهارت های فنی و حرفه ای برای ۳۰۰۰ هزار نفر مددجوی تحت حمایت این نهاد در سال جاری خبر داد.

۳۰۰۰ مددجوی کمیته امداد بوشهر مهارت‌های فنی و حرفه‌ای فرا می گیرند

به گزارش  لحظه نیوز به نقل از خبرگزاری فارس ، احمد لطفی صبح امروز در کارگروه بررسی مهارت‌های فنی و حرفه‌ای و اشتغال مددجویان تحت حمایت این نهاد که در شهرستان گناوه برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به اینکه توانمندسازی مددجویان رویکرد اصلی کمیته امداد است، تلاش می‌شود با ارائه آموزش و ایجاد فرصت‌های شغلی، آنها را توانمند و خودکفا کرد.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر بیکاری را یکی از عوامل اصلی بروز فقر در بین اقشار کم درآمد جامعه عنوان کرد و افزود: نخستین گام برای خودکفایی پایدار خانوارهای تحت حمایت اشتغال است و آموزش فنی و حرفه‌ای زمینه ساز این اشتغال پایدار محسوب می شود.

وی در ادامه عنوان کرد: نیاز مددجویان به شغل پایدار از یک طرف و کمبود مهارت و پیچیده بودن دانش فنی مشاغل سبب شده کمیته امداد آموزش‌ مهارت‌های فنی و حرفه‌ای را برای مددجویان بیکار و جویای شغل در اولویت برنامه‌های توانمندسازی خود قراردهد.

لطفی از آموزش مهارتی برای سه هزار نفر مددجوی تحت حمایت در سال جاری خبر داد و گفت: یک‌هزار و ۲۷۰ نفر در حوزه پایدارسازی شغلی، یک‌هزار و ۱۵۰ نفر در مهارت فنی و ۶۶۰ نفر دیگر در زمینه کارآفرینی و کسب و کار این آموزش ها را فرا می‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه این آموزش‌ها از ابتدای سال شروع و تا پایان سال ادامه دارد یادآور شد: تاکنون ۳۰۰ نفر این آموزش‌ها را فرا گرفتند و باقیمانده افراد در حین آموزش و یا در نوبت آموزش هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه این دوره‌های آموزشی در رشته‌های دامپروری،کشاورزی، خدمات،صنایع دستی و فعالیت‌های صنعتی و معدنی است، ابراز کرد: ۷۷۰ میلیون تومان هزینه برای برگزاری این دوره‌ها در نظر گرفته شده است.

لطفی استعدادسنجی مددجویان، ارائه آموزش‌های تخصصی به آنها، اعطای تسهیلات اشتغال و سپس نظارت مستمر بر اجرای طرح‌های اشتغال را از جمله فرایند ایجاد فرصت‌های شغلی خانوارهای تحت حمایت عنوان کرد و خاطرنشان کرد: این مددجویان پس از راه‌اندازی کسب و کار در رشته مورد نظر از سوی کمیته امداد حمایت و نظارت می‌شوند تا به خودکفایی اقتصادی کامل برسند و سپس از چرخه حمایتی خارج و افراد نیازمند دیگری جایگزین آنها می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: