کد خبر: ۵۴۲۷۴
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۱
رییس جهاد دانشگاهی بوشهر عنوان کرد: با توجه به اجرای سند توسعه دانش‌بنیان استان‌ها از بوشهر اعتقاد داریم که تولید علم در دانشگاه های استان باید به فناوری تبدیل شود.به گزارش لحظه نیوز به نقل از علی احمدی زاده در گفتگو با ایسنا ، با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه با استانداری در سفر رئیس‌جمهور به استان گفت: این تفاهم‌نامه علمی با هدف انجام خدمات تخصصی فناورانه و پژوهش‌های کاربردی و مطالعات موردنیاز استان در حوزه ایجاد مرکز تحقیقات و تکثیر بچه ماهی سی باس، راه‌اندازی مزرعه نمونه مطالعاتی و تحقیقاتی پرورش ماهی در قفس، احداث مزرعه الگویی تولید انرژی خورشیدی و انجام مطالعات زیست‌محیطی در منطقه پارس جنوبی امضا شده است. 

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی در تلاش برای الگوسازی فرهنگی و علمی است، افزود: به این منظور و بر اساس مزیت‌های علمی و فرهنگی این نهاد فعالیت‌های شاخص و فناورانه در حوزه های مربوطه اجرا می شود. 

رییس جهاد دانشگاهی استان بوشهر تاکید کرد: اعتقاد داریم که تولید علم در دانشگاه های استان باید به فناوری تبدیل شود، و همچنین تجاری‌سازی فناوری‌ها مورد توجه قرار بگیرد که در این راستا در قالب انعقاد تفاهم نامه با مراکز علمی و دانشگاهی همکاری های خوبی را آغاز کرده ایم.  

این مسئول خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت‌های بالای استان بوشهر اجرای سند توسعه دانش‌بنیان فرصت خوبی را برای اجرای طرح‌های فناورانه و توسعه استان را فراهم می‌کند. 

جایگاه ویژه جهاد دانشگاهی در حوزه آموزش و پژوهش

احمدی زاده با اشاره به جایگاه ویژه جهاد دانشگاهی در حوزه آموزش تصریح کرد: به دنبال اجرایی کردن مبحث مهارت آموزی، دوره‌های آموزشی تخصصی در رشته های موردنیاز جامعه هدف توسط مراکز آموزشی جهاد دانشگاهی در استان با هدف افزایش مهارت و ایجاد اشتغال و با استفاده از اساتید مجرب برگزار می شود.  

وی با تاکید بر اهمیت کارآفرینی اظهار کرد: در این راستا تلاش کرده ایم دوره‌های تخصصی شغل آفرین و کاربردی را برای مردم استان تبیین و اجرایی نماییم. 

رییس جهاد دانشگاهی بوشهر ضمن اشاره به طرح الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی و گسترش این مشاغل عنوان کرد: ایجاد اشتغال خانگی با روش های نوین از دیگر برنامه‌های این واحد است که با شناسایی استعدادهای حوزه اشتغال خانگی و ارائه آموزش با همکاری اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان زمینه ورود به بازار کار این افراد را فراهم می‌کنیم و در اولین مرحله این طرح نیز زنان سرپرست خانوار در اولویت آموزشی و مشاوره‌های شغلی ‌قرار می‌گیرند.  

این مسئول بیان کرد: در حال حاضر و در حوزه فعالیت‌های پژوهشی، جهاد دانشگاهی علاوه بر انجام طرح‌های تحقیقاتی، پژوهشی و کاربردی با گروه های پژوهش مختلف، دارای بانک سلول‌های بنیادی ذخیره خون بند ناف با هدف پس انداز سلامتی است. 

علی احمدی زاده با اشاره به خدمات متنوع علمی، پژوهشی و آموزشی جهاد دانشگاهی یادآور شد: در حوزه آموزش و مشاوره، اقدامات هدفمند و متفاوتی انجام شده و ارائه آموزش‌های عمومی و فراهم کردن بازار کار و زمینه های اشتغال در اولویت جهاد دانشگاهی بوشهر قرار دارد.   

وی با تشریح زمینه فعالیت مرکز افکارسنجی جهاد دانشگاهی گفت: انجام پژوهش‌های مختلف و کاربردی و همچنین نظرسنجی علمی در حوزه های مختلف با استفاده از افراد متخصص عمده فعالیت این مرکز است. 

برگزاری دوره‌های ضمن خدمت کارکنان مناطق نفت و گاز عسلویه

رییس جهاد دانشگاهی بوشهر اظهار کرد: از برنامه های آموزشی این نهاد توانمندسازی نیروی انسانی فارغ التحصیل دانشگاهی به منظور اشتغال در منطقه پارس جنوبی است که این مهم در سال ۹۷ برای ۳۰۰ نفر انجام شده و‌ مرحله دوم آن نیز در سال ۹۸ و برای ۳۰۰ نفر دیگر اجرا خواهد شد.

احمدی زاده افزود: جهاد دانشگاهی بوشهر همچنین برگزاری دوره های ضمن خدمت کارکنان مناطق نفت و گاز عسلویه را بر عهده دارد. 

این مقام مسئول تصریح کرد: جهاددانشگاهی در سال ۹۸ موفق به اخذ مجوز اولین مرکز نوآوری و شکوفایی استان بوشهر شده است که به زودی کار خود را به صورت رسمی در حوزه اجرا و برگزاری استارتاپ ها و تجاری سازی فناوری آغاز خواهد کرد. 

وی تاکید کرد: با توجه به توانمندی بالای جهاددانشگاهی در حوزه فناوری های نوین، امید است در سند دانش بنیان استان از ظرفیت بالای این نهاد علمی به خوبی استفاده شود. 

رییس جهاد دانشگاهی بوشهر خواستار حمایت مسئولان استانی در حوزه‌های مختلف گردید و تاکید کرد: جهاد دانشگاهی استان بوشهر در حوزه های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، اشتغال زایی، سلامت و... به خوبی عمل کرده است و برای ادامه فعالیت نیاز به حمایت های بیشتری دارد.
نام:
ایمیل:
* نظر: