کد خبر: ۵۴۲۴۲
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۷
جزئیات تغییرات قیمت در نرخ ارز، دلار، سکه و طلا
لحظه نیوز : نرخ ارز، دلار، سکه و طلا | بنا بر اعلام اتحادیه طلا و جواهر سکه طرح قدیم و جدید با افزایش جزئی نسبت به آخرین روز کاری بازار در هفته گذشته روبه رو بوده است. در گزارش زیر جدیدترین نرخ ارز، دلار، سکه و طلا را می‌خوانیم:

 

به گزارش لحظه نیوز به نقل از فرارو ،  گزارشی از آخرین نرخ ارز، دلار، سکه و طلا در بازار امروز 5 مرداد 98 |  امروز شنبه پنجم مرداد 98 اتحادیه طلا و جواهر جدیدترین قیمت انواع سکه و طلا را اعلام کرد. بر اساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر در بازار تهران سکه طرح قدیم ۴۰,۵۰۰,۰۰۰ ریال، سکه طرح جدید ۴۱,۵۰۰,۰۰۰ ریال و همچنین نیم سکه با کاهش جزئی نسبت به آخرین روز کاری بازار در هفته گذشته به قیمت ۲۲,۵۰۰,۰۰۰ ریال رسیده است.

برای امروز همچنین اتحادیه طلا و جواهر قیمت ربع سکه را ۱۴,۲۰۰,۰۰۰ ریال و همچنین سکه یک گرمی را ۹,۵۰۰,۰۰۰ ریال اعلام کرده است.

هر گرم طلای 18 عیار در بازار امروز شنبه پنجم مرداد ۴,۰۳۹,۸۷۰ ریال

همچنین در بازار امروز مظنه تهران ۱۷,۵۰۰,۰۰۰ ریال و هر گرم طلای ۱۸ عیار ۴,۰۳۹,۸۷۰ ریال قیمت‌گذاری شده است. جدیدترین نرخ طلا و سکه را در جدول زیر می‌بینیم:

جدیدترین نرخ سکه و طلا در بازار امروز 5 مرداد 98

مثقال طلا  
طلای ۱۸ عیار  
سکه جدید ۴۱,۵۰۰,۰۰۰
سکه قدیم ۴۰,۵۰۰,۰۰۰
نیم سکه ۲۲,۵۰۰,۰۰۰
ربع سکه ۱۴,۲۰۰,۰۰۰
سکه گرمی ۹,۵۰۰,۰۰۰
انس جهانی طلا  
   
   

 

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰.۳۱ درصد افزایش به ۱۴۱۸ دلار و ۹۰سنت رسید

به گزارش رویترز، در حالی که انتشار آمار‌های ضعیف از نرخ تورم آمریکا، تاثیر آمار‌های مثبت رشد اقتصادی این کشور را خنثی کرده و همچنان احتمال کاهش نرخ بهره را زنده نگاه داشته است، قیمت طلا پس از کاهش قابل توجه روز پنجشنبه، دیروز با افزایش مواجه بپد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰.۳۱ درصد افزایش به ۱۴۱۸ دلار و ۹۰ سنت رسید، اما همچنان اولین کاهش هفتگی ۳ هفته اخیر را به ثبت رساند.

قیمت طلا در بازار آمریکا هم در پایان معاملات دیروز با ۰.۳ درصد رشد به ۱۴۱۹ دلارو ۳۰ سنت رسید.

آمار‌های وزارت بازرگانی آمریکا نشان داد که رشد اقتصادی آمریکا کمتر از حد انتظار کند شده و رشد تولید ناخالص داخلی در سه ماهه دوم سال ۲.۱ درصد بوده است.

این گزارش همچنین نشان داد که افزایش تورم در سه ماهه گذشته ضعیف بوده است. بر اساس محاسبه فدرال رزرو نرخ تورم اقتصاد آمریکا در سه ماهه اخیر ۱.۸ درصد بوده در حالی که بانک مرکزی آمریکا تورم ۲ درصدی را هدف گذاری کرده بود.

ادوارد میر تحلیلگر موسسه اف سی استون در این باره گفت: «آمار‌های تولید ناخالص داخلی نشان می‌دهد که فدرال رزرو ممکن است نرخ بهره را به میزان قابل توجهی که قبلا پیش بینی می‌شد کاهش ندهد، اما در عین حال عدم افزایش نرخ تورم نگران کننده است.»

به گفته تحلیلگران کومرزبانک: «اکنون تمام تمرکز بازار معطوف نشست هفته آینده فدرال رزرو است که ببیند نرخ بهره کاهش می‌یابد یا خیر. با کاهش نرخ بهره ارزش دلار نیز کاهش خواهد یافت و این به رشد قیمت طلا کمک خواهد کرد.»

جدیدترین نرخ ارز، دلار، سکه و طلا در بازار امروز 5 مرداد 98

قیمت ارز بانکی در روز شنبه 5 مرداد 98

اما قیمت ارز بانکی؛ براساس اعلام بانک مرکزی نرخ هر دلار آمریکا برای امروز (پنج‌شنبه سوم مرداد ماه) بدون تغییر نسبت به روز گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین هر پوند انگلیس با کاهش قیمت نسبت به روز گذشته امروز ۵۲ هزار و ۲۱۲ ریال و هر یورو نیز ۴۶ هزار و ۸۰۸ ریال ارزش‌گذاری شد.

قیمت انواع ارز در بازار امروز شنبه 5 مرداد 98

همان طور که احتمالاً می‌دانید بازار ارز با قیمت‌های متفاوت و گیج‌کننده‌ای روبرو است؛ از نرخ صرافی ملی گرفته تا ارز مبادله‌ای، اما برای من و شما هیچ چیز به اندازه قیمت ارز در صرافی‌های بازار آزاد اهمیت ندارد.
 
اطلاع از اینکه صرافی‌های مختلف قیمت را روی چه عددی تعیین می‌کنند کار سختی است. به هرحال نرخ هر شهر و محله با هم متفاوت است و بسته به تعداد ارز مورد نیاز مشتری می‌تواند تغییر کند.

برای همین در این گزارش متوسط قیمت خرید ارز در صرافی‌ها را در نظر گرفته‌ایم در حالتی که مشتری یک آدم معمولی است و قصد دارد اسکناس‌هایی به ارزش زیر هزار دلار (احتمالا به قصد مسافرت) تهیه کنید.
نام:
ایمیل:
* نظر: