کد خبر: ۵۴۱۵۳
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۶
در گفتگو با حمید اسلامی خواه

لحظه نیوز:

وقتی که فرماندار شهر روز آدینه ی خود را در میان صاحبان قلم و اندیشه ی حوزه ی خود می گذراند باید در میان این همه تاریکی و ناامیدی های روزمره به کورسوهای امید ، عمیقا امیدوار بود.

  فتح الله نوروزی، فرماندار شهرستان کنگان در مراسم”  شبانه ای از شعر جنوب” که شب گذشته در سالن فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کنگان برگزار شد، روز قلم را به همه صاحب قلمان و به خصوص حاضرین در سالن تبریک گفت و اظهار داشت: آگاهی بخشی و مسئولیت پذیری و تعهد قلم را در جهت رشد جامعه از قدرت نویسندگان برشمرد.

شبانه ی طارونه و استقبال از آن بی سابقه بود

 چهاردهم تیرماه مصادف با روز قلم است. انجمن هنر و قلم گنگان با حمایت همه جانبه معنوی و مادی جناب مهندس نوروزی فرماندار شهرستان کنگان و همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کنگان، شهرداری و شورای اسلامی بندر کنگان، شبانه ای از شعر جنوب با نام طارونه برگزار کرد.

رئیس انجمن هنر و قلم کنگان می گوید: در این شب شعر  ، فرهیختگان شاعر از شهرهای دشتی، کاکی، دیر، گله دار، جم، عسلویه، سیراف، بنک و کنگان حضور داشتند و با اشعار خود محفل آرای این شب شعر شدند.

اسلامی خواه  می افزاید:  گستردگی این شب شعر تا کنون در سال های اخیر بی سابقه بوده است و جا دارد از همه افرادی که حمایت کردند، همه مسئولین و اهل قلم و فرهنگ دوستان، صمیمانه قدردانی نمایم.

 پاسداشت داشته های ادبی

رئیس انجمن هنر و قلم کنگان گفت: هدف از برگزاری این مراسم و برنامه، آشنایی جوانان با داشته های ادبی و کشف استعدادها و توانبخشی اندیشه و قلم، با امید تکرار این رویدادها بود.

اسلامی خواه در پایان از آقای زیبا معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری شهرستان و آقای ابوذر مختارزاده ریاست اداره فرهنگ و ارشاد کنگان و آقای حسن مختارزاده و انجمن شعر و ادب کنگان، همچنین از همه میهمانان و برگزارکنندگان، صمیمانه سپاسگزاریم که در این راه همراه ما بودند.

 احترام به حریم قلم همراه با امید به تکرار این رویداد

حمید اسلامی خواه در پاسخ به این سوال لحظه نیوز که هدف از برگزاری این شب شعر چه بوده نیز گفت : جای خالی شب شعر گسترده و به شمایل طارونه در سطح شهرستان احساس می شد ، هدف از این برنامه ی شب شعر ، آشنایی دوستان شاعر با قلم و افکار یکدیگر است ، احترام به حریم قلم همراه با امید به تکرار این رویداد به شکلی گسترده تر ، بهتر و خودباوری استعدادهای جوان و نوجوان تا رسیدن به فردایی بهتر در عرصه ی هنر  و در کل تجربه ی یک حال خوش بین هنرمندان علاقه مند به ادبیات که جای خالی آن بسیار احساس می شد ، ما به عنوان خدمتگزاران سعی کردیم در حد و توان خود حرکتی کنیم  و همراه و همدل با شهرستان های همجوار خاطره ساز یک شب خوب ادبی برای جامعه ی پیرامون باشیم.

وی  در پایان افزود: قصد ما تنها فرهنگ سازی در این راستا است تا مسئولین حمایت خود را دریغ نکنند و مردم نیز پر رنگ تر از گذشته در این عرصه گام بردارند.

 

.عکسها : انجمن هنر و قلم کنگان, اسما صفایی

نام:
ایمیل:
* نظر: