کد خبر: ۵۴۰۹۳
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۹
لحظه نیوز : استاندار بوشهر گفت: خوشبختانه بر اساس مرکز آمار ایران،نرخ بیکاری استان بوشهر در سال ۹۷ نسبت به ۹۶ کاهش یافته است؛ رشد اقتصادی این استان نیز نسبت به سال ۹۶ افزایش داشته است.

استان بوشهربه گزارش لحظه نیوز به نقل از میزان ،عبدالکریم گراوند  با اشاره به سفر چهارماه گذشته رئیس جمهور به استان بوشهر، اظهار کرد: با مصوبات این سفر، منابع خوبی در اختیار استان قرار گرفت و قرارداد‌هایی بین دستگاه‌های اجرایی، بانک‌های عامل و استانداری امضا شده که فرصت ذی قیمت برای ما در استان هستند و در حوزه رونق تولید  کمک شایانی محسوب می‌شوند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه در پروژه‌های رونق تولید، تاکید زیادی بر تولیدات‌ صادرات محور داریم، گفت: بوشهر یک استان مرزی است که با وجود مرزهای دریایی گسترده، فرصت صادرات و واردات و برقراری روابط تجاری مناسبی را در اختیار کشور می‌گذارد. لذا با برپایی نمایشگاهای استانی و منطقه‌ای امیدواریم بتوانیم محصولات تولیدی خود را به شایسگی عرضه کرده و به رونق تولید در کشور کمک کنیم.

گراوند با تاکید بر اینکه در حوزه اشتغالزایی، امسال ۴۰ واحد تولیدی در استان بوشهر به بهره برداری می‌رسد، عنوان کرد: میزان اشتغال و سرمایه‌گذاری در این طرح‎ها مشخص است. یکی از سرمایه گذاری های مهم‌در استان در حوزه گلخانه‌ای است. ایجاد ۱۰۳ گلخانه  در سال گذشته، قدم بزرگی در حوزه کشاورزی بود که امسال نیز این روند را در دستور کار قرار داده‌ایم.

وی افزود: خوشبختانه بر اساس مرکز آمار ایران،نرخ بیکاری استان بوشهر در سال ۹۷ نسبت به ۹۶ کاهش یافته است، رشد اقتصادی این استان نیز نسبت به سال ۹۶ افزایش داشته است، نرخ بیکاری در استان بوشهر ۱۱.۲  بود که به ۱۰.۵ در سال ۹۷ رسیده است.
 
انتهای پیام/
نام:
ایمیل:
* نظر: