کد خبر: ۵۴۰۸۳
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۸
لحظه نیوز : شهردار بوشهر با اشاره به تدوین طرح‌های عمران شهری و آغاز عملیات اجرایی آنها گفت: ۱۲۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی و درآمد شهرداری برای اجرای عمران شهری بوشهر تخصیص یافت.

120 میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های عمران شهری بوشهر تخصیص یافت

به گزارش لحظه نیوز به نقل از سیدنورالدین امیری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم  :با بیان اینکه عملیات اجرایی پروژه‌های عمرانی شهری تسریع یافته است اظهار داشت: با توجه به برگزاری مناقصه و مشخص شدن پیمانکار تقاطع غیر همسطح میدان شهید مطهری بوشهر، عملیات اجرایی این پروژه آغاز شد.

شهردار بندر بوشهر،  یکی از اساسی‌ترین نیازهای هر شهر را بهبود سیستم حمل و نقل و کاستن از حجم ترافیک درون شهری دانست و تصریح کرد: در این راستا و بعد از تقاطع غیر همسطح آزادی ، لایحه ساخت تقاطع غیر همسطح میدان شهید مطهری بوشهر سال گذشته به تصویب رسید که پس از برگزاری مناقصه و مشخص شدن پیمانکار ، عملیات اجرایی آن آغاز شد.

وی با اشاره به اینکه این پروژه با بهترین استاندارد و کیفیت و در زمان مقرر به بهره برداری می‌رسد به روگذر میدان شهید مطهری پرداخت و تاکید کرد: این تقاطع یک پل میدان است که زیر آن میدان و بالای آن روگذر  قرار دارد که این موضوع سبب می‌شود تا گسستی در روابط اجتماعی و فرهنگی شهروندان به وجود نیاید.

امیری از احداث پارک‌های محله‌ای خبر داد و بیان کرد: این زمینه پارک محله‌ای  در محلات مختلف شهر بوشهر اجرایی شده که این پروژه‌ها در راستای نشاط و شادابی شهروند اجرایی شده است.

شهردار بوشهرپروژه  احیاء بافت تاریخی بوشهر را مورد اشاره قرار داد و افزود: در این راستا پروژه‌های مهمی در این بافت اجرایی شده که سنگ فرش محله دهدشتی در بافت تاریخی از آن جمله است.

وی، توسعه زساخت‌های عمرانی شهری در محلات جنوب بوشهر را مورد تاکید قرار داد و افزود: جدول گذاری، زیرسازی برای اسفالت و اجرای پارک در محلات جنوبی شهر بوشهر در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.


امیری احداث کانال دفع آبهای سطحی در شهر بوشهر را از دیگر پروژه‌ها دانست و خاطر نشان کرد: برای اجرای این پروژه 8 میلیارد ریال مصوب شده است.

شهردار بندر بوشهر با اشاره به اجرای طرح در پارک ملی لیان در حوزه جنوبی شهر بوشهر تصریح کرد:  طرح‌های عمرانی در پارک ملی لیان که سال‌ها متوقف شده بود با واگذاری به شهرداری بوشهر، طرح‌های موردنظر تدوین و اجرایی شده که برای این مهم 8 میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است.

وی بارگذاری  طرح عمرانی و زیرساختی در خط ساحلی بوشهر را مورد تاکید قرار داد و گفت: اجرای طرح‌های عمرانی و زیرساختی بیشتر در خط ساحلی قرار دارد.

امیری از تدوین و اجرای بیش از 18 طرح‌های عمران شهری بوشهر خبر داد و گفت: 120 میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی و درآمد شهرداری برای اجرای عمران شهری بوشهر تخصیص یافته است.

نام:
ایمیل:
* نظر: