کد خبر: ۵۴۰۷۰
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۴
لحظه نیوز : استاندار بوشهر گفت: باتوجه به لحاظ راهکارهای لازم از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت واردات ۱۰۰ قلم کالای همراه ملوان در بنادر و گمرکات این استان اجرایی می شود.


مصوبه واردات ۱۰۰ قلم کالای همراه ملوان در بوشهر اجرایی می شود

به گزارش لحظه نیوز به نقل از ایرنا ،عبدالکریم گراوند روز یکشنبه در نشست کمیسیون مبارزه با کالا و ارز استان بوشهر افزود: اجرایی شدن مصوبه واردات ۱۰۰ قلم کالای همراه ملوان در استان بوشهر رونق فعالیت اقتصادی مرزنشینان و ساحل نشینان به ویژه ملوانان لنج‌های سنتی را در پی دارد.

وی بیان کرد: بر اساس برنامه ریزی کانتینرهایی حامل اجناس تجار که تا اردیبهشت ماه امسال وارد بندر بوشهر شدند نیز بدون انتقال ارز و با ثبت سفارش ترخیص می‌شوند.

استاندار بوشهر افزود: در این راستا کارگروه اقدام تشکیل می‌شود که هدف این کارگروه در راستای سرعت بخشی در ترخیص کالاها برای کمک به تولید و اقتصاد استان است.

گراوند همچنین با تاکید بر لزوم برخورد قاطع با سوخت قاچاق گفت: تحویل سوخت به شناورها بر اساس مقررات انجام و در این زمینه باید نظارت‌ها افزایش یابد.

وی یادآور شد: در حوزه مبارزه با قاچاق کالا و ارز ساماندهی ثبت انبارها در سامانه تخصصی ضروری است و باید برای جلوگیری از خرید کالای قاچاق در استان به ویژه محصولات غیربهداشتی اطلاع رسانی گسترده‌تری شود.

گراوند گفت: برخورد قاطع با کالا و سوخت قاچاق و قاچاقچیان در اولویت برنامه سازمان‌ها و نیروهای مرتبط قرار دارد.

وی یادآور شد: در این عرصه توقیف خودروهای شوتی حامل کالای قاچاق نیز در دستور کار نیروی انتظامی قرار دارد چراکه این خودروها جان رانندگان و سرنشینان سایر خودروها در محورهای مواصلاتی را به خطر انداخته‌اند.

استاندار بوشهر ادامه داد: در کنار مبارزه قاطع با قاچاق، باید برنامه‌های فرهنگی و آموزشی برای کاهش معضل قاچاق مورد توجه قرار گیرد و صاحبان شناورهای خوش نام در راستای ترویج معروف‌ها تشویق شوند.
نام:
ایمیل:
* نظر: