کد خبر: ۵۳۹۹۰
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶
استاندار بوشهر :
لحظه نیوز :استاندار بوشهر گفت: تکمیل پروژه سد ارغون کلمه دشتستان، ضمن تقویت سفره‌های زیرزمینی و چاه‌های آب شرب منطقه، مشکل آب این شهر تا ۱۵ سال آینده را برطرف می‌کند.


سد


به گزارش لحظه نیوز به نقل از ایسنا، عبدالکریم گراوند در آئین آغاز عملیات اجرایی سد ارغون دشتستان با بیان اینکه برای حل مشکلات آب آشامیدنی نقاط شهری و روستایی استان بوشهر طرح‌های مهمی تدوین و اجرایی شده است، اظهار کرد: بیشتر نقاط استان بوشهر با کم آبی رو به رو است و در این راستا، با اجرای پروژه‌های متعدد به دنبال کاهش مشکلات هستیم.

وی با اشاره به اینکه یکی از مناطق مشکل‌دار استان بوشهر در حوزه تأمین آب آشامیدنی شهر کلمه و روستاهای هم‌جوار آن است، افزود: سال گذشته وعده ساخت این پروژه به مردم داده شد، پس از اتمام طرح‌های مطالعاتی بخشی از منبع مالی آن از محل اعتبارات سال گذشته استان بوشهر تأمین و اکنون عملیات اجرایی آن آغاز شده است.

استاندار بوشهر با اشاره به اینکه پروژه سدسازی ارغون کلمه دشتستان با اعتبارات استانی و وزارت نیرو در مدت معین ساخته می‌شود، تصریح کرد: ۵۰ درصد اعتبارات استانی آن تأمین شده که قرار است وزارت نیرو هم سهم اعتباری خود در ساخت این پروژه را پرداخت کنند.

گراوند اعتبار اولیه این پروژه را ۱۲ میلیارد تومان دانست و خاطرنشان کرد: در مجموع پروژه سدسازی ارغون کلمه دشتستان نیاز به اعتباری افزون بر ۲۰ میلیارد تومان دارد که مجری این پروژه، آن را در مدت ۱۵ ماه اجرا و تکمیل می‌کند.

وی با قدردانی از مجری پروژه سد ارغون بیان کرد: اکنون عملیات خاکبرداری ۵۰ هزار مترمکعبی سد ارغون کلمه، ۳۰ هزار متر مکعب آن خاکبرداری شده که نشان از تلاش مجدانه پیمانکار است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه ۵ استان در طرح نوسازی شبکه آبرسانی شهرهای استان بوشهر همکاری می‌کنند تصریح کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده و تکمیل طرح‌های در دست اجرا، جیره‌بندی آب در شبکه آبرسانی بوشهر تا یک ماه آینده برداشته می‌شود.

گراوند با اشاره به اینکه شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر کارهای مهمی در دست اجرا دارد، خاطرنشان کرد: علاوه بر شهرهای مختلف استان بوشهر، ۲ پروژه آب شیرین‌کن در عسلویه و تنگستان فراخوان اجرای مناقصه آن منتشر شده و به‌زودی پیمانکار و سرمایه‌گذار آن انتخاب می‌شود.

استاندار بوشهر از اجرای پروژه‌های آب شیرین‌کن در شهرهای مختلف استان بوشهر پرداخت و افزود: آب شیرین‌کن ۱۷ هزار متر مکعبی برازجان، ۳۵ هزار متر مکعبی بوشهر، ۷ هزار متر مکعبی تنگستان، ۱۵ هزار متر مکعبی دالکی و آب پخش، وحدتیه و سعدآباد اجرایی شده که با تکمیل این پروژه‌ها مشکل آب آشامیدنی این شهرها برطرف می‌شود.

گراوند با اشاره به اهمیت اجرای سد ارغون کلمه بیان کرد: تکمیل پروژه سد ارغون کلمه ضمن تقویت سفره‌های زیر زمینی و چاه‌های آب شرب منطقه، مشکل آب این شهر تا ۱۵ سال آینده را برطرف می‌کند.

استاندار بوشهر با تاکید بر تسریع اجرای پروژه‌های آبرسانی افزود: با تکمیل پروژه‌های در دست اجرا، وضعیت آب آشامیدنی استان بوشهر به وضعیت پایدار قابل قبولی می‌رسد و دغدغه همیشگی مردم استان بوشهر رفع می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر: