کد خبر: ۵۳۹۷۹
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۴
لحظه نیوز :رئیس پلیس فتا استان بوشهر با اشاره به اینکه فیشینگ، یکی از مهم‌ترین راه‌های دسترسی به اطلاعات بانکی افراد می‌باشد، از کاربران فضای مجازی خواست همواره آدرس درگاه‌های بانکی را به دقت بررسی کنند.


به گزارش لحظه نیوز به نقل از ایسنا منطقه بوشهر، رئیس پلیس فتا استان بوشهر با اشاره به اینکه مجرمان فضای مجازی همواره راه‌های جدیدی را برای اقدامات مجرمانه خود پیدا می‌کنند، اظهار کرد: یکی از روش‌های رایج بزهکاران در فضای مجازی، ساخت لینک‌ها و صفحاتی تحت عنوان فیشینگ است که فرد سودجو با ارسال ایمیل یا پیامی در شبکه‌های اجتماعی، آدرسی را به کاربر معرفی می‌کند.

سرهنگ مهدی قاسمی بیان کرد: مجرمان سایبری، با ارسال پیام به کاربران و سپس معرفی لینک‌های جعلی، از کاربران می‌خواهند تا یک سری اطلاعات هویتی و یا مالی خود را طی فرم‌هایی در سایت ارائه شده، وارد کنند و سپس از طریق دسترسی به اطلاعات بانکی افراد، اقدام به خالی کردن حساب  بانکی آنان می‌کنند.

وی در خصوص درگاه‌های بانکی سایت‌های خرید و فروش آنلاین گفت:‌ کاربران همواره باید آدرس این درگاه‌ها را با دقت بررسی کنند زیرا مجرمان فضای مجازی با استفاده از لوگوها و تیترهای رسمی از بانک‌ها و مؤسسات مالی معتبر درصدد به دست آوردن اطلاعات بانکی افراد از طرف خود کاربران هستند که در این صورت به راحتی می‌توانند به حساب بانکی افراد دسترسی پیدا کنند.

رئیس پلیس فتا استان بوشهر با بیان اینکه فیشینگ ممکن است از سوی افراد آشنا و دوستان ارسال شود، تصریح کرد: لینک‌های فیشینگ ممکن است به صورت پیغام یا تبلیغ در شبکه‌های اجتماعی، تحت پوشش وب، سایت‌های خیریه، برنامه‌های پیغام فوری اجناس و کالا با قیمت مناسب و ارسال رایگان یا از طریق پیام کوتاه برای کاربران ارسال شود.

قاسمی توصیه کرد: قبل از باز کردن هر لینکی که در ایمیل شما قرار گرفته، حتماً از اصالت ارسال کننده ایمیل یقین حاصل کنید و به ایمیل های مشکوک به هیچ عنوان توجه نکرده و پیوست های ایمیل های ناشناس را باز نکنید.

وی با اشاره به سرقت اطلاعات بانکی شهروندان از طریق سایت های جعلی گفت: به آدرس وبسایت و درگاهی که قصد وارد کردن اطلاعات خود را دارید دقت نموده و همیشه سعی کنید تا آدرس اینترنتی را شخصاً در Address Bar مرورگر اینترنتی وارد کنید و از استفاده کردن سایت های جانبی که کاربران را به سایت اصلی هدایت می نمایند اجتناب نمایید.

رئیس پلیس فتا بوشهر در پایان از شهروندان خواست: در صورت مشاهده جرائم یا تخلفات سایبری با مراجعه به سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir و ثبت گزارش مردمی یا Cyberpolice@ در کلیه شبکه‌های اجتماعی داخلی یا شماره تلفن ۲۱۸۲۴732 با ما در میان بگذارند و پلیس را در انجام وظیفه در راستای ارتقاء حفظ آرامش و امنیت شهروندان یاری کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر: