کد خبر: ۵۳۹۵۶
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۸
اشتغال 240 نفر در ۱۹ حرفه مهارتی فراهم شد
لحظه نیوز : مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با بیان اینکه سال گذشته افزون بر یک‌هزار و ۱۰۰ نفر در آموزش‌های مهارتی نیروگاه اتمی شرکت کردند گفت: این افراد در ۱۹ حرفه آموزش‌های لازم را فرا گرفتند و اشتغال ۲۴۰ حرفه آموز در نیروگاه اتمی بوشهر فراهم شد.

اشتغال 240 نفر در نیروگاه اتمی بوشهر در 19 حرفه مهارتی فراهم شد

به گزارش لحظه نیوز به نقل از تسنیم ،عبدالمجید دراهکی صبح امروز در نشست برنامه ریزی آموزشی  فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با بیان اینکه در سال گذشته بیش از 39 هزار نفر در بخش دولتی و خصوصی آموزش‌های مهارتی را فرا گرفته‌اند اظهار داشت: از این تعداد حرفه آموز 26 هزار 600 نفر در قالب تفاهم نامه همکاری با دستگاه‌ها ، نهادهای اجرایی و صنایع استان مهارت آموزی شده‌اند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با بیان اینکه کاهش نرخ بیکاری با مهارت آموزی محقق می‌شود گفت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در استان بوشهر منجر به اشتغال می‌شود و در سال گذشته افزون بر 39 هزار نفر مهارت آموزی و بخش عمده‌ای از آنان اشتغال‌زایی شدند.

وی با اشاره به اینکه بیشترین مهارت آموزی در اجرای تفاهم نامه همکاری با کمیته امداد با آموزش 4 هزار و 600 نفر انجام شده است افزود: تقویت و توسعه آموزش‌های مهارتی راهکاری مناسب و ایده‌آل برای دستیابی به خودکفایی و حرکت در راستای تولید، اشتغال و تحقق اقتصاد مقاومتی است.

وی تفاهم نامه با نیروهای مسلح را از دیگر تفاهم نامه‌های با اهمیت آموزش فنی و حرفه ای با آموزش بیش از 5 هزار و 500 سرباز در سال گذشته برشمرد و گفت: تفاهم نامه با بسیج سازندگی، منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، نیروگاه اتمی، اتاق اصناف ایران، آموزش و پروش، دانشگاه‌ها، سازمان بهزیستی و سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی از دیگر تفاهم نامه‌های با اولویت کاری در مجموعه آموزش فنی و حرفه ای است.

دراهکی با تاکید بر نقش مهم مهارت در کاهش نرخ بیکاری تصریح کرد: بدون توجه به مهارت و حرفه‌ای آموزی دستیابی به اشتغال در همه عرصه‌ها با مشکل مواجه می‌شود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر از توانمندسازی مهارتی 200 نفر از اتباع خارجی با همکاری اداره کل اتباع  و مهاجرین خارجی وزارت کشور و کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان در سال گذشته خبر داد و اظهار کرد: با برنامه ریزی انجام شده در دوره‌های مهارتی خیاطی،کامپیوتر، صنایع دستی و برق صنعتی  آموزش‌های مهارتی برای بیش از 250 نفر از اتباع خارجی امسال برگزار می‌شود.

وی با تاکید بر توجه به تقویت مهارت در همه عرصه‌ها تصریح کرد:  تقویت و توسعه آموزش‌های مهارتی راهکاری مناسب و ایده‌آل برای دستیابی به خودکفایی و حرکت در راستای اقتصاد مقاومتی است.

دراهکی مهارت آموزی و ارتقاء مهارت کارگران شاغل در صنایع، صنوف و کارخانجات را نیز ضروری خواند و خاطرنشان کرد: این امر زمینه‌ساز ارتقاء کیفیت تولیدات، محصولات و خدمات می‌شود که با تفاهم نامه همکاری بسیج کارگری محقق می‌شود.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر از برنامه ریزی آموزشی امسال را انعقاد 54 تفاهم نامه همکاری دانست و گفت: پویایی شبکه اقتصادی در جامعه‌ به سه عامل اساسی منابع طبیعی، نیروی انسانی و آموزشهای مهارتی بستگی دارد که در این میان عامل نیروی انسانی مهمترین این عوامل است.

بیشتر بخوانید

وی تاکید کرد: بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که سهم نیروی انسانی متخصص و ماهر در توسعه و پویایی اقتصاد و ایجاد ارزش افزوده بسیار حائز اهمیت است و مجموعه آموزش فنی و حرفه ای در این راستا تمام تلاش خود را برای تربیت نیروی ماهر بکار می‌گیرد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای بوشهر با بیان اینکه سال گذشته افزون بر یک‌هزار و 100  نفر در آموزش‌های مهارتی نیروگاه اتمی شرکت کردند گفت: این  افراد در 19 حرفه آموزش‌های لازم را فرا گرفتند و اشتغال 240 حرفه آموز در نیروگاه اتمی بوشهر فراهم شد.

دراهکی، به تفاهم‌نامه با پارس جنوبی پرداخت و بیان کرد: سال قبل یک‌هزار و 700  نفر آموزش‌های مورد نیاز صنایع پارس جنوبی را فرا گرفتند و اشتغال 400 نفر از حرفه‌آموزان در صنایع مختلف پارس جنوبی فراهم شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: