کد خبر: ۵۳۹۴۳
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۳
۳۴ هزار تن آبزیان از استان بوشهر
لحظه نیوز : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهرگفت: با توجه به ظرفیت بالای پرورش و تولید آبزیان سال قبل افزون بر ۳۴ هزار تن انواع آبزیان از استان بوشهر صادر شد که ۴۱ درصد سهم کشوری را در صادرات میگو به خود اختصاص داده است.

34 هزار تن آبزیان از استان بوشهر صادر شد

به گزارش لحظه نیوز به نقل از تسنیم ، سید حسین حسینی محمدی با اشاره به وضعیت صادرات محصولات غیر نفتی استان بوشهر اظهار داشت: سال قبل 10 هزار تن میعانات گازی به ارزش 7.4 میلیارد دلار از استان بوشهر صادر شد که از نظر ارزشی نسبت به سال ماقبل آن 4 درصد افزایش دارد.

 

وی، از صادرات محصولات پتروشیمی خبر داد  و بیان کرد: در این مدت 14 میلیون و 852 هزار تن کالای پتروشیمی به ارزش حدود 10 میلیارد دلار از استان بوشهر صادر شد که از نظر وزنی 7 درصد و ارزشی 39 درصد نسبت به سال 1396 افزایش دارد.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر کل  صادرات از استان را 29.7 میلیون تن دانست و تصریح کرد: ارزش محصولات صادراتی سال قبل از استان بوشهر 18.7  میلیارد دلار است که 24 درصد نسبت به سال ماقبل آن افزایش دارد.

 

حسینی‌محمدی با اشاره به صادرات فروردین ماه امسال تصریح کرد: در ماه نخست سال جدید،2.8 میلیون تن انواع محصولات و کالاها از استان بوشهر به ارزش639 میلیون دلار صادر شد که از نظر وزنی نسبت به مدت مشابه سال قبل 40 درصد افزایش دارد.

 

وی، قطر را یکی از کشورهای هدف صادرات دانست و افزود: سال قبل 117 میلیون دلار و فروردین ماه امسال 5.8 میلیون دلار انواع کالاها و محصولات از استان بوشهر به قطر صادر شده است.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از صادرات محصولات معدنی استان خبر داد و خاطر نشان کرد: سال قبل 4.5 میلیون تن محصولات معدنی استان بوشهر به ارزش 284 میلیون دلار و یک میلیون دلار محصولات صنایع دستی صادر شده است.

 

حسینی‌محمدی یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های استان بوشهر را پرورش و صید انواع آبزیان دانست و بیان کرد: سال قبل 34 هزار تن آبزیان استان بوشهر به ارزش 213 میلیون دلار  صادر شد که 13 هزار تن آن میگوی پرورشی بوده است که 41 درصد سهم کشوری را در صادرات میگو به خود اختصاص داده است.

 

وی، صادرات خرما و گوجه فرنگی را از دیگر محصولات صادراتی استان بوشهر دانست و تصریح کرد: در مدت یاد شده 25 هزار تن خرما و 130 هزار تن گوجه فرنگی استان بوشهر صادر شده است.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر ارزش محصولات کشاورزی صادر شده را 72.6 میلیون دلار دانست و گفت: سال قبل 11 هزار تن گوجه فرنگی گلخانه‌ای، 119 هزار تن گوجه فرنگی بوته‌ای استان بوشهر صادر شده است.

 

حسینی محمدی پیش بینی صادرات امسال را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: 185 میلیون دلارمواد معدنی، 66.7 میلیون دلارمیگوی پرورشی،  179 میلیون دلار سایر آبزیان و  82.2 میلیون دلار دیگر محصولات  از جمله گوجه فرنگی، خرما و صنایع دستی برای صادرات امسال از استان بوشهر پیش بینی شده است.

 

 

 

نام:
ایمیل:
* نظر: