کد خبر: ۵۳۹۱۲
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۴
گفت و گوی صمیمانه ی لحظه نیوز با عکاس خوب هم استانی:
لحظه نیوز شما را به خواندن گفت وگویی جذاب با عکاس حیات وحش هم استانی جناب آقای امین نیری دعوت می کند:

_هر عکس شما یک داستان داره، این داستان ها از کجا میان؟

هرکدام از عکس های حیات وحش از مکان های معمولا بکری هستند؛ که رفتن به اونجاها کلی زمان و داستان و خاطره به همراه داره. حالا اگر برای اون عکس همراهانی هم کنارم بوده اند خاطره ها بیشتر میشه. مخصوصا لحظه پیدا شدن این جانوران پر از شوق و شگفتی هست و گاهی داستان ها تا ساعتها ادامه پیدا میکنه. مثل زمانی که در مرز ایران و ترکمنستان با ۳ پلنگ مواجه شدیم

-  بهترین داستان شما از کدوم عکسه، میشه عکس رو به خوانندگان لحظه نیوز  نشون بدید و داستانش را توضیح بدید.

پرسیدید کدام عکس داستان بهتری داره خب این پرنده (پیپت صحرایی )تنها پرنده ای هست که موفق شدم برای اولین بار دربوشهر ثبتش کنم وتازمان ثبت من کسی ازوجود این نوع پرنده دراستان خبر نداشت وبانام خودم در کمیته ثبت پرندگان ایران ثبت شد . خلاصه افتخاری بود برای من ،گرچه تک تک عکسها داستان دارند ودرآینده داستان های بیشتری خواهم گفت .


-  شما برای پیدا کردن سوژه ی عکاسیتون چرا محدودیت نگذاشتید؟ تا به حال به کجاها سفر کردید؟

در مورد محدودیت خب من خیلی از حشرات و گلها و حیوانات زیبا رو دوست دارم و حتی گاهی منظره هم عکاسی میکنم و نمیشه هیچ کدوم رو کنار گذاشت.
استانهای زیادی رو رفتم برای عکاسی حیات وحش وکم کم به خارج هم فکرمی کنم.استان کردستان وکهکیلویه وبویراحمد رو خیلی دوست داشتم چون سرشار از پرندگان زیبا وصحنه های ناب بودند .

- تا به حال حین عکاسی هوس شکار به سرتون زده؟؟

خب من وقتی عکسی می گیرم و میره توی دوربینم حس میکنم واسه همیشه متعلق به من شده و همین کاملا کافیه و چه خوبه که با همین عکس ها میشه زیباییهای حیات وحش رو  با بقیه به اشتراک گذاشت و عکس های من مهمان نگاههای دیگران هم باشه.


- اگر قرار باشد که داستان زندگی خودتون رو در یک عکس ، که تا به حال خودتون عکاسی کردید رو نشون بدید کدوم عکس را انتخاب می کنید؟


این عکس شاید به داستان زندگی من نزدیکتر باشه
چون سایه ای از این بزکوهی رو میبینید و شناختی سطحی از اون میگیرید و چیزی بیشتر متوجه نمی شوید.  در زندگی من هم هرکس سایه منو می بینه در حالی که پر از اسرار و ایده ها و داستان ها و شعر ها هستم.درپایان ضمن سپاس از پایگاه خبری خوب لحظه نیوز با این شعر گفتگو را به پایان می رسانم .

درواقع زندگی من به شرح این بیت مولانا هست
هرکسی از ظن خود شد یار من
از درون من نجست اسرار من

باسپاس ویژه ازعکاس خوب وباذوق هم استانی ،شما می توانید عکسهای بیشترایشان را درصفحه اینستاگرام زیر تماشا کنید ولذت ببرید.

nayyeri_nature

نام:
ایمیل:
* نظر: