کد خبر: ۵۳۸۴۹
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
کشاورزان بوشهری
لحظه نیوز :کشاورزان بوشهری ۱۲۷ هزار تن گندم به مراکز خرید تحویل دادند که نسبت به سال زراعی گذشته هشت برابر شده است.

به گزارش لحظه نیوز به نقل از خبرنگاران جوان ، خرید گندم که از شانزدهم فروردین در استان بوشهر آغاز شده بود، اکنون پایان یافته است.

بوشهر پس از کرمان، دومین استانی بود که برداشت و خرید گندم را در کشور آغاز کرد.

کشاورزان استان بوشهر آبان ۹۷، توانستند ۹۵ هزار هکتار مزرعه را زیر کشت گندم ببرند که با توجه به بارش‌های مناسب پاییز و زمستان، پیش بینی شد ۱۲۰ هزار تن محصول از آنان خریده شود. حالا که خرید به پایان رسیده آمار‌ها نشان می‌دهد میزان تحویل گندم کمی از پیش بینی بیشتر شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان بوشهر در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر،گفت: کشاورزان ۱۲۷ هزار تن گندم به مراکز خرید تحویل داده‌اند که هشت برابر پارسال است.

سید محمد هاشمی افزود: پارسال فقط ۱۶ هزار تن گندم از کشاورزان خریده شده بود.

وی ادامه داد: در ابتدای خرید تضمینی، پنج مرکز برای تحویل گیری گندم مشخص کردیم، اما با وجود افزایش تولید، دو مرکز به این تعداد افزوده شد.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی بیان کرد: انبار چغادک تا پایان خرداد باز است تا اگر کشاورزی هنوز گندم دارد، بتواند آن را تحویل دهد.

هاشمی یادآور شد: مصرف سالانه گندم در استان بوشهر، ۱۲۰ هزار تن است بر همین اساس، امسال از نظر تامین این محصول خودکفا هستیم.

وی درباره فروش گندم به مراکزی خارج از بخش دولتی، نیز گفت: با توجه به برآورد‌های صورت گرفته ممکن است مقدار محدودی از گندم‌های برداشت شده به خارج از مراکز خرید تضمینی تحویل شده باشد.

امسال دولت، قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم گندم معمولی ۱۷ هزار ریال و قیمت هر کیلوگرم گندم دروم را ۱۷ هزار و ۷۰۰ ریال اعلام کرد؛ قیمتی که با بازار تفاوت داشت و باعث شد که برخی کشاورزان تمایل پیدا کنند محصول خود را خارج از چرخه خرید تضمینی به فروش برسانند.

نام:
ایمیل:
* نظر: