کد خبر: ۵۳۷۸۴
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۰
از سرمربی جدید تیم ملی چه می دانید؟

به گزارش  لحظه نیوز : مارک ویلموتس بلژیکی سرانجام پس از کش و قوس های فراوان به عنوان سرمربی جدید تیم ملی ایران معرفی شد. مدت قرارداد سرمربی سابق تیم ملی بلژیک تا پایان جام جهانی 2022 است و در صورت رضایت دو طرف برای جام ملت های بعدی نیز قابل تمدید است. ویلموتس با دو دستیار شب گذشته وارد تهران شد تا قراردادش را به صورت رسمی با فدراسیون فوتبال ایران منعقد کند.

اما شاید نکاتی از دوران حرفه ای و زندگی شخصی سرمربی جدید تیم ملی ایران باشد که برای هواداران «جذاب» بنظر بیاید.

در سال 2017 تیبو کورتوا در صفحه شخصی خودش در اینستاگرام اعلام کرده تصمیم گرفته از مارک ویلموتس به دلیل اتهاماتی که به او پدرش زده شکایت کند. ویلموتس که بین سال های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ هدایت تیم ملی بلژیک را بر عهده داشت اخیرا در یک مصاحبه اعلام کرده متوجه شده پدر کورتوا ترکیب تیم بلژیک را در جریان رقابت های یورو ۲۰۱۶ به رسانه های این کشور لو می داده است. 

مارک ویلموتس اعتقاد و علاقه زیادی به پیراهن سفیدرنگ دارد و برخی می گویند عقیده سرمربی بلژیکی این است که این رنگ پیراهن برای او خوش شانسی می آورد هرچند خودش چنین مساله ای را هیچوقت نه تایید و نه تکذیب کرده است.

ویلموتس بعد از بازنشستگی از فوتبال وارد سیاست شد. او در انتخابات فدرال 2003 به عنوان عضوی از حزب محافظه‌کار فرانسوی زبان، جنبش اصلاح طلبان (Mouvement Réformateur یا MR) در مجلس سنا انتخاب شد. در این عرصه اما ناموفق بود و در سال 2005 از سناتور بودن استعفا کرد و به فوتبال برگشت!

از لحاظ فردی هم به نظر می‌رسد دستکم در زمینه بازیکن‌سالاری آن روی سکه کارلوس کی‌روش است. گفته می‌شود در اردوها برای ناینگولان ستاره تیمش اتاق بالکن‌دار می‌گرفت که بتواند به راحتی سیگار بکشد. سه سال پیش گفت:« احساس می‌کنم که اگر ناینگولان را محدود کنیم و اجازه ندهیم 5 یا 6 سیگارش را در روز بکشد، او از عصبانیت اتاقش را به هم خواهد ریخت.»

از لحاظ نتیجه گیری با تیم ملی بلژیک موفق شد در جام جهانی 2014 با تیم ملی کشورش تا مرحله یک چهارم پایانی صعود کند و با شکست یک بر صفر مقابل آرژانتین به خانه برگشت. در یورو 2016 نیز تیم ملی بلژیک در گروه سختی قرار داشت اما در نهایت مقابل ایتالیا شکست خورد و از سد سوئد عبور کرد تا به دور حذفی راه یابد اما این بار مقابل شگفتی ساز آن سال یعنی ولز شکست خورد و کنار رفت. آمار پیروزی های ویلموتس در تیم ملی بلژیک اما قابل توجه است؛ 73 درصد پیروزی در 30 مسابقه و تنها 4 شکست از نکات مثبت مربیگری او است.

منبع : پارسینه

نام:
ایمیل:
* نظر: