کد خبر: ۵۳۷۶۸
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹
لحظه نیوز :استاندار بوشهر گفت: ازمحل سفر استانی رئیس جمهوری دراسفندماه سال گذشته به این استان 730 میلیارد ریال اعتبار به پروژه های ورزشی اختصاص یافت.

به گزارش لحظه نیوز به نقل از  ایرنا، عبدالکریم گراوند روز سه شنبه در نشست با مسئولان هیات های ورزشی استان بوشهر افزود: از اعتبارات یاد شده 200 میلیارد ریال برای پروژه های ورزشی ناتمام، 200 میلیارد ریال برای احداث اسکله قایقرانی و مابقی نیز برای توسعه ورزش همگانی و ساخت سالن سه هزار نفری بوشهر هزینه می شود.
وی بیان کرد: با توجه نبود اسکله قایقرانی مجهز در استان های جنوبی تحقق این مهم در بوشهر می تواند این استان را به قطب ورزش های آبی در زمینه قایقرانی تبدیل کند.
گراوند ادامه داد: مدیریت ارشد استان بوشهر به مسائل حوزه ورزش اهتمام ویژه دارد و برگزاری چهار نشست با مسئولان هیات ها به میزبانی خود آنها در طول 18 ماه گذشته گواه این ادعاست.
وی افزود: در یکی از این نشست ها قول احداث مجموعه ورزش های باستانی بوشهر داده شد که با آغاز عملیاتت اجرایی انتظار می رود این مهم در هفته دولت امسال محقق شود.
استاندار بوشهر ادامه داد: مدیران در هر جایگاهی باید به ورزش کمک کنند زیرا کمک به توسعه جامعه و بویژه سلامت آن است.
گراوند اظهارداشت: هزینه در ورزش سرمایه گذاری است و با این کارهزینه های سر و سام آور حوزه درمان از طریق ورزش به حداقل ممکن می رسد.
وی گفت: داشتن جامعه‌ای بانشاط نیازمند توسعه ورزش همگانی است در این زمینه می‌توان از سایر نهادهای اجرایی مرتبط استان و بویژه شهرداری ها استفاده کرد.
گراوند بیان کرد: هیات‌های ورزشی استان بوشهر می‌توانند برای توسعه ورزش همگانی از حوزه مدیرکل امور اجتماعی استانداری بوشهر استفاده کنند.
وی گفت: در زمینه حمایت دستگاه های اجرایی استان بوشهر از ورزش هیات ها در صورت داشتن پیشنهادی مشخص می توانند آن را به شورای اجتماعی استان ارجاع دهند تا در این شورا تصمیم گیری لازم برای آن لحاظ شود.
گراوند در ارتباط با درخواست همکاری هیات های ورزشی برای انعقاد تفاهم نامه با آموزش و پرورش نیز گفت: توسعه ورزش در رده های سنی پایه نیازمند همکاری تنگاتنگ آموزش و پرورش با هیات های ورزشی است.
وی تاکید کرد: در بحث استعدادیابی نیز این ارتباط دوسویه می تواند با نقش مهم و تاثیرگذار برای ترویج فرهنگ ورزش در جامعه کمک کند.
نام:
ایمیل:
* نظر: