کد خبر: ۵۳۷۴۷
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۸
لحظه نیوز : استاندار بوشهر گفت: پروژه نوسازی شبکه آبرسانی برخی شهرهای این استان باید بموقع انجام و کسی حق ندارد در اجرای آن سنگ اندازی کند.


به گزارش  لحظه نیوز به نقل از ایرنا، عبدالکریم گراوند روز چهارشنبه در کارگروه فرهنگی و اجتماعی استانداری بوشهر افزود: بوشهر تنها مرکز استانی است که آب آن سهمیه بندی است در این ارتباط امسال500 میلیارد ریال اعتباربرای نوسازی و بازسازی شبکه آبرسانی تخصیص یافته است.
وی ادامه داد: براساس برنامه ریزی انجام شده کارنوسازی شبکه آبرسانی توسط پنج استان معین کشور شامل اصفهان، خراسان، آذربایجان شرقی، تهران و فارس برای شهرهای بوشهر، برازجان و جم دردست اجراست.
استاندار بوشهر تاکید کرد: در این شرایط حساس اقتصادی انجام چنین برنامه ای برای رفاه، رضایتمندی مردم و برطرف کردن مشکل آبرسانی دراستان دردست اجراست و توقف آن به هر دلیلی به ضرر استان است به همین دلیل همه دستگاه های اجرایی و مردم همکاری لازم را داشته باشند.
وی تاکید کرد: استان های معین کار حفاری و ترمیم را انجام می دهند و در مناطقی که کار ترمیم انجام نشده استان بوشهر مکلف به انجام آن است.
گراوند اضافه کرد: مشکل آب مردم استان بوشهر باید گام به گام حل شود و در این راستا هیچ کسی حق ندارد مانع تراشی کند.
وی ادامه داد: امروز روز یاری کردن همدیگر است و در این شرایط سخت و حساس نباید خود را سرگرم مسائل حاشیه ای کنیم بلکه باید با انجام بموقع پروژه ها زمینه رضایتمندی مردم وامید و نشاط را در جامعه ایجاد کرد.
گراوند در باره سند اجتماعی بوشهر گفت: هدف از تهیه و تدوین این سند اقدام وعمل است و دستگاه های اجرایی مکلف هستند براساس سند گام بردارند.
وی اضافه کرد: رفع تصرف از اراضی که توسط اداره کل راه و شهرسازی استان بوشهر انجام شده بسیار مفید و باید جلو کار سودجویان را به هر نحوی گرفت.
گراوند با اشاره به برنامه نوسازی یکهزار و 545 واحد مسکونی در سال جاری گفت: اطلاع رسانی در زمینه نوسازی این واحدهای مسکونی در استان ضروری است.
وی همچنین بر ضرورت ارائه خدمات زیربنایی و روبنایی در محله های ناکارآمد ضروری است.
مدیرکل امور اجتماعی استانداری بوشهر گفت: پارسال سند اجتماعی استان تدوین و رونمایی شد و تلاش می شود آسیب های اجتماعی در قالب این سند در مناطق حاشیه نشین شناسایی و برطرف شود.
عباس برزگر زاده افزود: جمعیت متراکمی در حاشیه شهرها وجود دارد که تامین زیرساخت های لازم برای زندگی در این مناطق با هدف کاهش آسیب های اجتماعی در دستور کار قرار دارد.

نام:
ایمیل:
* نظر: