کد خبر: ۵۳۷۳۳
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۲
لحظه نیوز : معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خوزستان گفت: تیم های امداد و نجات و درمانی از هلال احمر 10 استان کشور برای کمک رسانی به سیل زدگان در خوزستان از روزهای اولیه امدادرسانی در این استان حضور یافتند.


به گزارش لحظه نیوز به نقل از صادق سلامت روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: تیم های پشتیبان امداد و نجات از استان های اصفهان، فارس، تهران، البرز، کرمان و بوشهر در خوزستان حضور برای امداد رسانی به سیل زدگان در استان حضور یافتند.
وی گفت: همچنین تیم های درمان اضطراری از استان های یزد، کهگیلویه و بویر احمد، چهارمحال بختیاری و تهران برای پذیرش(ویزیت) و معاینه سیل زدگان در خوزستان حضور یافتند که 29 هزار و 516 نفر را در این مدت معاینه کردند.

** امداد هوایی و آبی سه هزار و 664 سیل زده درخوزستان
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان ادامه داد: همچنین از نخستین روز امدادرسانی به سیل زدگان تاکنون یک هزار و 485 نفر توسط امداد رسانی هوایی به مناطق امن جابجا شدند.
سلامت بیان کرد: 2 هزار و 179 نفر نیز توسط امدادرسانی آبی با قایق به مناطق امن جابجا شدند و از 44 قایق برای امدادرسانی به سیل زدگان استفاده شد.
وی افزود: هفت فروند بالگرد، 24 دستگاه آمبولانس، 72 خودوری پشتیبانی، 15 خودروی سواری، و 11 دستگاه کامیون برای کمک رسانی به سیل زدگان خوزستان استفاده شد.
بر اثر طغیان رودخانه های دز، کارون و کرخه سیلاب از اوایل فروردین امسال در بسیاری از مناطق خوزستان جاری شد و به بیش از 250 هزار نفر سیل زده در استان امداد رسانی شد.
سیل و طغیان رودخانه ها هم اکنون در بیشتر مناطق خوزستان فروکش کرده و با بازگشت تدریجی سیل زدگان ، اردوگاه برپا شده برای سیل زدگان در حال جمع آوری است.

نام:
ایمیل:
* نظر: