کد خبر: ۵۳۷۰۹
تاریخ انتشار: ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۸
لحظه نیوز : معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: خلیج فارس نه یک نام بلکه سرآغاز حکایت سرافرازی و پیروزی و نه یک عنوان بلکه دریچه ای است برای شناخت سرزمینی که مردمانش به تفاوت هر رنگ و زبان و از هر اقلیم و قومی که بوده اند این آبی آسمانی را سفرهی پربرکت دوستی و تعامل می دانند.

به گزارش لحظه نیوز به نقل از ایرنا ،سید محمد مجتبی حسینی روز سه شنبه در آئین نواختن زنگ روز ملی خلیج فارس در دبیرسان فرزانگان بوشهر افزود:
روز دهم اردیبهشت به عنوان روز ملی خلیج فارس نامگذاری شده که برای تمام ایرانی ها و تاریخ و آزاداندیشان یادآور خاطره هاست.
وی افزود: خلیج تا ابد فارس نه تنها بهانه ای برای انتقال کالا و تجارت است بلکه فکر و فرهنگ ایرانی از این آبراه به اقصی نقاط عالم رفته است و علم و هنر را برآورده و امواج بلند غیرت و رشادت را رفعت داده است.
حسینی خطاب به دانش آموزان گفت: شما میراث داران و راویان آزاداندیشان این نام و نشانی هستید و باید در مقابل همه متجاوزان و نامحرمانی که قصد تجاوز دارند همچونان امام قلی خان و رئیسعلی دلواری و شهدای خلیج فارس از این آبراه حفاظت و صیانت کنید.
وی یادآور شد: باید به ایران، به خلیج فارس و استان بوشهر و به شما دانش آموزان که مالکان خلیج فارس هستید سلام کرد.
استاندار بوشهرگفت: 10 اردیبهشت روز ملی خلیج فارس بیانگر عزتمندی و سربلندی ملت ایران است.
عبدالکریم گراوند افزود: روز ملی خلیج فارس نشان از تاریخ سربلند مردم ایران دارد و در تمام تاریخ دشمنان این مملکت با پشتوانه مردم سرافکنده این منطقه را ترک کردند.
وی بیان کرد: افتخار داریم نه تنها در استان های جنوبی بلکه در سراسر ایران اسلامی روز ملی خلیج فارس گرامی داشته می شود.
گراوندگفت: تاریخ پرشکوه مقاومت و ایثار مردم بوشهر همواره زبانزد بوده و هست و باید قشر جوان جامعه با این تاریخ پرشکوه آشنا شوند.
استاندار بوشهر یادآور شد: آموزش و پرورش در انتقال فرهنگ ایثار و پیشینه خلیج فارس به نسل جوان جامعه نقش مهمی دارد.
گراوند اضافه کرد: روز ملی خلیج فارس روز تجدید پیمان با شهدای خلیج فارس است.
وی گفت: در فارس بودن خلیج فارس جای هیچ صحبتی نیست و سند های موجود برایرانی بودن این آبراه تاکید دارد.
در ادامه این آئین دانش آموزان در کنار آبهای نیلگون خلیج فارس زنجیره انسانی تشکیل دادند و همزمان مانور قایقرانان و لنجداران، شناورهای اداره بندر، مرزبانی و به صدا درآمدن بوق کشتی ها و گلباران دریا انجام شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: